Kultura w Poznaniu

Sztuka

Artyści braku

Wystawę "DE. FI. CIEN. CY - Andrzej Wróblewski, René Daniëls, Luc Tuymans" 27 listopada otwiera galeria Art Stations w Starym Browarze. Zobaczymy na niej dzieła wypożyczone z publicznych i prywatnych kolekcji z sześciu krajów: Polski, Belgii, Niemiec, Szwajcarii, Francji i Holandii. 

Arsenał nowych technologii

Organizując wystawę opartą na nowych technologiach na obchody 65-lecia, Arsenał pokazuje odcięcie od historycznego zwrotu tak charakterystycznego dla podobnych jubileuszy. Czyżby galeria stawiała na nowoczesność? Czy skutecznie i czy słusznie, pokaże cykl nadchodzących wydarzeń.

Chronić przed światłem!

Mają ocalić obrazy, które chcielibyśmy zapamiętać, ale Christian Mayer udowadnia, że - wbrew temu, co myślimy - fotografie wcale nie są trwałe... Prace niemieckiego artysty od 7 listopada można oglądać w Galerii Fotografii pf w CK Zamek.

Nasza podróż szalona. Polska fotografia dokumentalna w Hanowerze

Ćwierćwiecze uformowanej na nowo Polski minęło jak mgnienie oka. Zdążyło wyrosnąć pokolenie, które już nie ma własnych przeżyć z ubiegłej epoki. Coś nam ucieka niezauważone. Trzeba koniecznie - tak dla młodych, jak i dla tych, którzy całe przeobrażenie przeżyli na własnej skórze, zapisać je w takiej formie, która zobrazuje stopień komplikacji samego procesu i pomoże rozumieć siebie wzajemnie. Właśnie po to narodził się projekt Polish Dream.

Poznań odnaleziony w Berlinie

Przez ponad 70 lat o istnieniu tych zdjęć mało kto wiedział. Przechowywane w rodzinnym archiwum, nigdy nie były publicznie prezentowane.

Nigdzie zaczyna się tutaj

"Dobra międzynarodowa klasa" - tymi słowami rekomendowali poznańskie Mediations Biennale redaktorzy Polityki, umieszczając poprzednią edycję na drugim miejscu w rankingu najważniejszych wydarzeń kulturalnych 2012 roku. Co czeka nas tym razem?

Nie tylko PSIkusy

Czy określanie poznańskich Instalatorów wspólnym mianem "Poznańskiej Szkoły Instalacji" było (i nadal jest) zasadne? Art Stations zaprasza na kolejną lekcję historii sztuki. Od 29 maja na wystawie "Instalatorzy".

Antoni Starczewski. Uniwersum artysty

Monograficzna wystawa "Antoni Starczewski. Artysta i uniwersum" i towarzysząca jej publikacja autorstwa Sebastiana Dudzika mają za zadanie przybliżenie twórczości artysty. Od poniedziałku, 15 września, jego prace można oglądać w Galerii Piekary.

Sztuka na złość Hitlerowi

Wygląda na to, że przywódca III Rzeszy będzie miał powody, aby przewracać się w grobie. Wszystko za sprawą jego rodaków, Horsta Hoheisela i Andreasa Knitza.

Opowieści z dzielnic

Każde miasto snuje swoje opowieści. Co się stanie, gdy sięgną po nie ich główni bohaterowie, czyli sami mieszkańcy?

Pomorskie starożytności ze Szczecina

Wystawę opowiadającą o dziejach najstarszej części szczecińskiej kolekcji starożytności pomorskich można zobaczyć w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Spacerologia: wystawa-spacer po Grunwaldzie

Z ciekawym pomysłem na wystawę wyszli animatorzy kultury związani z dzielnicą Grunwald. Chociaż "Spacerologii", bo taki tytuł ma to wydarzenie, nie można nazwać zwyczajną wystawą, to zachowuje ona niektóre dla tego typu imprez charakterystyczne elementy.

Horyzont - najpożyteczniejsza ze wszystkich bzdur

40 lat od pierwszej wystawy prof. Jana Berdyszaka w poznańskim Muzeum Narodowym i w 80. rocznicę jego urodzin muzeum otwiera wystawę, która pokazuje jak ważne miejsce w twórczości Profesora zajmuje grafika. 

Henryk Sienkiewicz na nowo

Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza w Poznaniu zaprasza po przebudowie i renowacji budynku i ekspozycji. Trafić łatwo, bo placówka mieści się na Starym Rynku.   

W sieci powiązań

Wystawa końcoworoczna UAP zmienia się wraz z uczelnią - nabiera coraz większego rozmachu i otwiera się na Poznań. Wszystko po to, by zmniejszyć dystans między sztuką i jego mieszkańcami.

Sztuka bliska ciału

Studenci z dwunastu europejskich uczelni artystycznych z uwagą przyglądają się ludzkiemu ciału. Jak je widzą? Na to pytanie odpowie wystawa Figurama.

1 33 Strona 34 35 36 37