Kultura Poznań.pl

Sztuka

Chlorofil utracony
 

Chlorofil utracony

Ze względu na miejsce, gdzie odbywa się Enter Enea Festival, proponowane przez ABC Gallery wystawy stały się nieodzowną częścią tego muzycznego wydarzenia. Podczas tegorocznej edycji swoje prace nad Jeziorem Strzeszyńskim pokaże Bogusław Bachorczyk.

czytaj więcej
Zwykli ludzie w nadzwyczajnych sytuacjach
 

Zwykli ludzie w nadzwyczajnych sytuacjach

"Mieszkam w Gruzji od 2002 roku i od tego czasu pracuję niemal wyłącznie w krajach byłego Związku Radzieckiego" - pisze znakomita fotoreporterka Justyna Mielnikiewicz, której wystawę 15 czerwca otwiera Galeria Pix.house. 

czytaj więcej
Bezkarnie ulegać złudzeniom. Startuje Art Week!
 

Bezkarnie ulegać złudzeniom. Startuje Art Week!

Brak w naszym mieście dużej instytucji zajmującej się sztuką współczesną może doskwierać poznaniakom. Misji wypełnienia tego braku podjęli się organizatorzy Poznań Art Weeku, który już od 1 czerwca ożywi rodzime przestrzenie wystawiennicze i pozwoli na chwilę zapomnieć, że wciąż nie mamy odpowiednika MOCAK-u czy Zamku Ujazdowskiego. 

czytaj więcej
Lawina nosorożców
 

Lawina nosorożców

Słowo i obraz to stare małżeństwo. Ich połączenie wykorzystuje się powszechnie - od znaków drogowych, po billboardy reklamujące AGD. Sztukę słowa i obrazu od kilkudziesięciu lat uprawia równolegle Ryszard Grzyb. Artysta da tego wyraz w najbliższy piątek w Galerii Ego, gdzie podczas wernisażu wystawy swoich prac zaprezentuje także wiersze swojego autorstwa.

czytaj więcej
Hans Arp i polscy koledzy
 

Hans Arp i polscy koledzy

"Szukałem konstelacji form, jakie w nieskończonym bogactwie nieustannie tworzy przyroda. Próbowałem pozwolić formom wzrastać. Ufałem przykładowi zarodków, gwiazd, chmur, roślin, zwierząt, ludzi" - podsumowywał w 1958 roku swoją sztukę jeden z najbardziej znanych abstrakcjonistów na świecie, pierwotnie dadaista, Hans Arp.

czytaj więcej
Niespokojna dusza Hansa Arpa
 

Niespokojna dusza Hansa Arpa

Obłe kształty. Niezidentyfikowane stworzenia z głębin albo ukształtowane wodą i powietrzem kamienie. Miękkie, płynne, naturalne formy. Powstały stworzone przez naturę, a może ukształtował je człowiek? Prace z nurtu abstrakcji organicznej swoją formę czerpią z natury.

czytaj więcej
Niedocenione dzieła sztuki
 

Niedocenione dzieła sztuki

Pokonkursowa wystawa "30/30" jest dowodem na to, że okładki wydawnictw muzycznych mogą być sztuką samą w sobie. Podczas jej wernisażu 21 kwietnia w Galerii Miejskiej Arsenał poznamy laureatów tegorocznej edycji wydarzenia.

czytaj więcej
Oswojeni ze śmiercią
 

Oswojeni ze śmiercią

Archiwalne, dotąd nie publikowane fotografie pogrzebowe tworzą wystawę "To, co nie umiera, nie żyję", którą 6 kwietnia otwiera galeria Pix.house. "Archiwalne, nie tylko dlatego, że wykonane zostały przed albo zaraz po II wojnie, ale też dlatego, że dziś prawie nikt nie robi już zdjęć zmarłym ani żałobnikom" - tłumaczą twórcy niezwykłej prezentacji.

czytaj więcej
Fotografka codzienności
 

Fotografka codzienności

Jessica Backhaus w swoich fotografiach dostrzega to, co dla innych pozostaje niezauważalne. Wystawa "Pamięć" w Galerii Fotografii pf zaprezentuje prace artystki poświęcone niedostrzegalnemu urokowi codzienności.

czytaj więcej
Mądrość osła
 

Mądrość osła

Wszędzie go pełno. Sześć miejsc prezentacji, a w każdym zupełnie inny klimat, bogactwo wątków, barw, faz, dziedzin. Pół tysiąca prac wprawia w osłupienie. Malarstwo, grafika, scenograficzne dekoracje, sztandary. "Nie ma sztuki bez wyobraźni" - mówił i to wszystko wyjaśnia. "Bo co bez niej pozostaje? Konceptualizm, po prostu". O Jerzym Piotrowiczu pisze Monika Piotrowska.

czytaj więcej
Strona 1 2 12
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.