Kultura Poznań.pl

Muzyka

Śpiewająca majówka
 

Śpiewająca majówka

Wśród wielu propozycji na nadchodzący długi weekend znajdziemy także koncert muzyki chóralnej, w którym wystąpią dwa znakomite zespoły: Dresdner Kammerchor oraz Chór Kameralny poznańskiej Akademii Muzycznej. Tak śpiewająco rozpoczęta majówka z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

czytaj więcej
Podwójna dawka elektroniki
 

Podwójna dawka elektroniki

W poznańskich klubach nie brakuje występów czołówki polskiej sceny elektronicznej. Pojawiają się też tak zwane live acty, czyli koncerty z zespołem. Ale taka okazja nie trafia się często: w klubie SQ będzie można posłuchać koncertów dwóch istotnych twórców elektroniki, a jeden z nich wystąpi właśnie z zespołem. 27 kwietnia w Poznaniu - Baasch i Urbański live.

czytaj więcej
Jazz na plaży
 

Jazz na plaży

Trzeba przyznać, że wielbiciele jazzu są szczególnie dopieszczani w naszym mieście. W kwietniu zakończyła się Era Jazzu, podczas której wystąpiły największe międzynarodowe sławy, a już wkrótce rozpocznie się Enter Enea Festival, którego twarzą i głównym artystą jest Leszek Możdżer.

czytaj więcej
Powrót świetności bel canto
 

Powrót świetności bel canto

Zdobywczyni prestiżowej nagrody International Opera Award 2015, laureatka Bachtrack Opera Award i - po prostu - jedna z najpopularniejszych polskich śpiewaczek operowych na świecie - Aleksandra Kurzak wystąpi 26 kwietnia w Teatrze Wielkim. Podczas recitalu artystki nie zabraknie operowych klasyków skomponowanych przez włoskich i francuskich kompozytorów XIX wieku.

czytaj więcej
Wasza dziewczyna z gitarą
 

Wasza dziewczyna z gitarą

Lucy Rose nie jest kolejną gwiazdką muzyki popularnej. Artystka zbudowała bardzo bliską i szczerą relację ze swoimi fanami, za którą ci ją uwielbiają. Nic zatem dziwnego, że na jej środowy koncert w Meskalinie bilety zostały już wyprzedane.

czytaj więcej
Energetyczne "Słowo"
 

Energetyczne "Słowo"

Budzyński, Litza, Malejonek i ich koledzy, czyli grupa 2Tm 2,3 w swym mocnym, elektrycznym, gitarowym wcieleniu na dobre powróciła na rockowe sceny. W niedzielny wieczór zespół wystąpi w poznańskim klubie U Bazyla.

czytaj więcej
Line-up obfitości
 

Line-up obfitości

Tegoroczna edycja festiwalu Spring Break już niedługo. Koncerty Stefana Wesołowskiego, L.Stadt czy PR08L3M to istotne punkty obowiązkowe festiwalowego programu, ale warto też przyjrzeć się młodym i niszowym wykonawcom, których nieopatrznie możemy pominąć.

czytaj więcej
Dać się zaskoczyć!
 

Dać się zaskoczyć!

Na trzy dni Poznań znów stanie się stolicą muzyki (nie tylko) niezależnej, emanującej młodością, spontanicznością i oryginalnością. W dniach 19-21 kwietnia już po raz piąty odbędzie się Enea Spring Break.

czytaj więcej
Lucyferyczne wieże w poznańskiej Tamie
 

Lucyferyczne wieże w poznańskiej Tamie

Wbrew obecnym trendom oraz sposobom uprawiania muzyki, Godspeed You! Black Emperor w zeszłym roku wydał swój szósty album "Luciferian Towers" i znowu spowodował zamieszanie w muzycznym półświatku. Teraz zaangażowana politycznie, rockowo-metalowa, eksperymentalna opera z Kanady, dotrze do poznańskiej Tamy w najbliższy wtorek.

czytaj więcej
Testament Młynarskiego
 

Testament Młynarskiego

Płyta "Młynarski" zespołu Raz Dwa Trzy ma już przeszło 10 lat. Album, który powstał z inspiracji i we współpracy z Wojciechem Młynarskim cały czas cieszy się ogromną popularnością.  Jak dziś zabrzmią piosenki Wojciecha Młynarskiego? Przekonamy się podczas poniedziałkowego koncertu grupy w Teatrze Wielkim.

czytaj więcej
Dźwięki rogu alpejskiego
 

Dźwięki rogu alpejskiego

W najbliższą niedzielę w Auli Uniwersyteckiej zabrzmi niezwykły instrument. Słynnemu wirtuozowi rogu alpejskiego - Carlo Torlontano towarzyszyć będzie wybitna sopranistka Barbara Tritt oraz gospodarze wieczoru - Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus.

czytaj więcej
Walkirie i kara Wotana
 

Walkirie i kara Wotana

Ryszard Wagner ma dobrą passę w Poznaniu. Niedawna premiera "Śpiewaków norymberskich" w Teatrze Wielkim, chociaż przyjmowana bardzo różnie, z pewnością nie pozostawiła żadnego widza obojętnym. Tym razem Wagnera wysłuchamy w nieco bardziej bezpiecznym, choć nie mniej interesującym wykonaniu.

czytaj więcej
Ras skreśla, płyta oddycha
 

Ras skreśla, płyta oddycha

Kariera Rasmentalism pokazuje, jak szybko mija czas na polskim rynku muzycznym. Zespół istnieje niewiele ponad dekadę, a na koncie ma już siedem albumów. Właśnie promuje swoją ostatnią płytę - "Tango". W Poznaniu zagra w najbliższy piątek w Projekcie LAB.

czytaj więcej
Stary wilk
 

Stary wilk

Mało na polskiej scenie muzyków tak obdarzonych talentami przez Boga jak Litza. W ilu wcieleniach ciężkiego "łojenia" na gitarze spotkać go można było na scenie, trudno zliczyć. Muzyk w połowie kwietnia skończy 50 lat i z tej okazji wraz z Luxtorpedą zagra w Zamku.

czytaj więcej
Powrót Króla
 

Powrót Króla

Pierwszą sobotę kwietnia warto spędzić relaksując się przy dźwiękach subtelnej, alternatywnej elektroniki oraz prostych bitach rodem ze złotej ery synth-popu. To drugie zapewnią nam Wczasy, pierwsze - spotkanie z Królem. Wszystko zaś połączy Scena na Piętrze.

czytaj więcej
Muzyka o przedłużonym działaniu
 

Muzyka o przedłużonym działaniu

Koncert definiują jako świetną imprezę. Choć zaczynali od chłodnej muzyki elektronicznej, obecnie otwarcie romansują z bezpretensjonalnym i słodkim popem, a teksy angielskie uzupełniają piosenkami w języku polskim. W Poznaniu w Klubie Muzycznym B17 wystąpi w piątek duet xxanaxx.

czytaj więcej
Ambitna muzyczna podróż
 

Ambitna muzyczna podróż

Rok w którym obchodzimy 20-lecie klubu muzycznego Blue Note, zapowiada się jako naprawdę wyjątkowa artystyczna przygoda. Właściciele tego niezwykłego miejsca na polskiej (i nie tylko) jazzowej mapie przygotowali program, który zadowoli największych muzycznych koneserów. Już wkrótce usłyszymy jednego z najważniejszych jazzmanów świata - Briana Charette, który powróci do Poznania. Warto bowiem przypomnieć, że muzyk był gwiazdą koncertu zorganizowanego już z okazji 17. urodzin poznańskiego klubu.

czytaj więcej
Trochę świeżego, żywego noise'u
 

Trochę świeżego, żywego noise'u

Obecnie w poznańskim Pawilonie organizuje swoje koncerty klub LAS. Na początek kwietnia zaplanował podwójny występ dwóch zespołów. Działają krótko, bo od 2014 roku, acz bardzo intensywnie. Mowa o Finach z Nyos i Polakach z Lotto, których łączy zamiłowanie do grania instrumentalnego i snucia w ten sposób narracji.

czytaj więcej
Ducholodzy ze Śląska
 

Ducholodzy ze Śląska

W środę 4 kwietnia w Meskalinie wystąpi Coals. Pod tą nazwą kryje się duet Ślązaków - wokalistki Katarzyny Kowalczyk i muzyka Łukasza Rozmysłowskiego. Rok temu wydali album "Tamagotchi", z którym cofają się do kultury lat 90.

czytaj więcej
Strona 1 2 62
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.