Kultura w Poznaniu

Sztuka

Enklawa przy Prospekcie Niezależności

Litera "ў" stała się symbolem białoruskości, gdyż nie występuje w żadnym innym słowiańskim języku. W Mińsku patronuje niedużej, niezależnej galerii, którą będzie można bliżej poznać podczas poznańskiej odsłony projektu "Sztuka pokolenia XXI wieku. Polska-Białoruś".

Koniec świata w Arsenale

Czy w przepowiedniach o zbliżającym się 21 grudnia końcu świata jest ziarno prawdy? A może to czyste szaleństwo? Zapytajmy Jakuba Jasiukiewicza, którego wystawa "Plaga" otwarta zostanie w najbliższy piątek, 30 listopada, w Galerii Miejskiej Arsenał.

Intymny zapis odchodzenia

Jaki świat pokazują zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu Wielkopolska Press Photo? Zobaczymy na wystawie otwieranej 29 listopada w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury.

Zamkowy seans wyobraźni

Wybudowany dla pruskiego cesarza Wilhelma II, wypełniony dziś wydarzeniami kulturalnymi Zamek stanie się scenerią dla irracjonalnego i fantasmagorycznego świata. CK Zamek już w czwartek zaprasza na wystawę "The castle in the air. Seans wyobraźni"

Ucieczka z autostrady

Autostrada jako najszybsza drogą łącząca globalną wioskę jest jednym z symboli nowoczesności. Maciej Stępiński w projekcie "Rendez-vous à Poznań" próbuje z niej zrezygnować. Czy mu się uda?

Poznańska szkoła designu

Najlepszy poznański design, czyli wystawa "Perspective_s from Poznan" od 22 września prezentowana będzie w Brukseli: podczas Brussels Design September oraz w Parlamencie Europejskim.

Rzeczy, które mówią

Przyjdź, zobacz, posłuchaj, co mówią przedmioty i napisz swój komentarz. Muzeum Etnograficzne zaprasza na wystawę podsumowującą 100 lat zbiorów etnograficznych w Poznaniu. 

1 32 Strona 33 34