Kultura w Poznaniu

Sztuka

Zaraźliwy niepokój

Polska sztuka współczesna w ostatnim czasie często spotyka się z biologią, a konkretnie z jej częścią, która zajmuje się zjawiskami naturalnymi niebezpiecznymi dla człowieka. Aleksandra Ska w Galerii Piekary zamierza wywołać pandemię...

Klify, które zachwyciły Moneta

Dawno w jednym miejscu w Poznaniu nie udało się zgromadzić tylu arcydzieł malarstwa francuskiego XIX w. Na wystawie, którą 24 października otwiera CK Zamek, zobaczymy prace Moneta, Delacroix, Renoira i innych.

25/25

W najbliższą środę otwarta zostanie wystawa jubileuszowa w galerii sztuki współczesnej Profil.

Surrealistyczne baśnie o miłości

3 października w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej odbędzie się wernisaż wystawy Rafała Olbińskiego - malarza, grafika i twórcy plakatów. Wystawa obejmować będzie cykl obrazów i grafik wydanych w albumie "Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach".

Gwiazdy rodzą się na naszych oczach

- Zestawiłam naprzeciwko siebie dwa stereotypy: tego, kim w powszechnej świadomości jest gwiazda kina i osoba niepełnosprawna umysłowo i fizycznie - wyjaśnia autorka wystawy "A Star is born", którą od 30 września można oglądać w CK Zamek.

W poszukiwaniu nieobecności

Na finał cyklu "Techniki wyzwalania" w Galerii Fotografii pf obejrzymy prace trzech artystek: Sary Glaxia, Suzy Lake i Anji Manfredi. Fotografki badają tematy związane z kreowaniem własnego wizerunku.

W Poznaniu rozpoczęła się konferencja Paradox

Wernisażem prac zagranicznych studentów na temat centrum naszego miasta rozpoczęła się w środę międzynarodowa konferencja Paradox. To forum poświęcone współczesnej praktyce i edukacji artystycznej. Potrwa do piątku.

Jakby we wnętrzu instrumentu

Eklektyczny hol Muzeum Narodowego w Poznaniu przez trzy tygodnie przestanie być jedynie miejscem. Joanna Przybyła nada mu nowy sens. Jego przestrzeń wypełni dźwiękiem, muzyką architektury, ciszą, proponując odwiedzającym uczestnictwo w swoistym spektaklu dźwiękowym.

Monochromy czułości

"Ego Trip", nadchodząca wystawa w Galerii Ego, podejmuje próbę przedstawienia za pomocą niewielkiej liczby zdjęć wszystkich przejawów czułości.

Rzeźby we wspólnej przestrzeni

Twórcy biorący udział w wystawie "Wspólna przestrzeń" podejmują zagadnienia związane z tematyką relacji międzyludzkich i naszej tożsamości. Ich prace można obejrzeć do końca września.

Kobiecość w ziemi zaklęta

Od środy w Galerii Miejskiej Arsenał będzie można oglądać dzieło nietypowe dla tradycyjnej przestrzeni galeryjnej - wykonaną w ziemi instalację rzeźbiarską "Babka, matka, córka " Zenony Cyplik Olejniczak, stypendystki Ministerstwa Kultury i Sztuki z 1991 roku. 

Świeże muśnięcia kolorem w Pawilonie Nowa Gazownia

- Chciałabym, i taki zakładam sobie cel, żeby moje obrazy były przede wszystkim inspirujące, żeby skłaniały odbiorcę do przemyśleń - deklaruje Agata Kosmala, której wystawę od piątku będzie można oglądać w Pawilonie Nowa Gazownia.

Prywatne momenty na polaroidach

Zdjęcia Jakuba Wittchena, poznańskiego fotografa, znanego przede wszystkim z fotografii teatralnej, od piątku będzie można zobaczyć na wystawie przy Wierzbowej 5.

Oblicza transformacji

Długo oczekiwane otwarcie wyremontowanej galerii Pix.House uświetni międzynarodowe wydarzenie - wystawa "Generacja 74". Wernisaż w najbliższą środę.

Polska z dymkiem

Jak ją widzą, tak ją rysują. Prace rodzimych twórców komiksów na temat polskiej rzeczywistości od 17 lipca pokaże Arsenał.

Medale, dyplomy i plakaty

Nowa wystawa w Muzeum Narodowym "Przemysł - sztuka - polityka. Wystawy gospodarcze na ziemiach polskich i z Polską związanych w okresie zaborów" pokaże sztukę zaangażowaną w gospodarkę, co szczególnie było widoczne przy okazji wielkich ekspozycji przemysłowych i działania zrzeszeń różnych zawodów.

Komiksowe wyjście z getta. Ligatura startuje

Ci, którzy twierdzą, że z komiksów się wyrasta, nie mają racji. 6. Międzynarodowy Festiwal Kultury Komiksowej Ligatura rusza już 3 lipca i potrwa trzy dni. W programie atrakcje dla każdego, niezależnie od metryki.

1 31 Strona 32 33 34 35