Kultura Poznań.pl

Sztuka

Dwie opowieści
 

Rafał Milach - fotograf, który choć uważnie przygląda się rzeczywistości, nie nazywa siebie reporterem. Jego fotografie, mimo że są zapisem konkretnych miejsc, postaci i zdarzeń, są czymś więcej niż suchym dokumentem. Na wystawie w poznańskiej galerii Ego będziemy mogli jego oczami spojrzeć na wycinek Islandii, którą przemierzał dwukrotnie.

Z troską o Marku Piaseckim
 

Jego zdjęcia charakteryzował surrealistyczny klimat i nietypowe podejście do fotografowanej postaci. Wystawę zatytułowaną "Marek Piasecki. With care" od piątku otwiera Galeria Piekary.

Doświadczyć pisma
 

Pismo odgrywa w naszym codziennym życiu trudną do przecenienia rolę, służy nam bowiem między innymi do komunikowania czy utrwalania informacji. Co jednak się stanie, gdy zostanie swych podstawowych funkcji pozbawione? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy podczas wystawy "Nieczytelność: Konteksty pisma", którą od 23 lutego będzie można oglądać w galerii Art Stations.

Nativus - gdy stare łączy się z nowym
 

Kto w malarstwie ceni sobie klasyczne spojrzenie dawnych mistrzów, a jednocześnie spragniony jest powiewu świeżości i nowych doznań estetycznych, ten z pewnością wybierze się do Galerii U Jezuitów, by podziwiać prace Pawła Napierały. Pejzaże, martwe natury, akty męskie, miniatury i dzieła wielkoformatowe - wszystko w najlepszym wydaniu.

Z cyklu Fotografia: Jak podejść zwierzaka
 

- One się z nami nie porozumiewają. Nie wiem, czy w ogóle jest taka szansa - uważa Piotr Skórnicki. Tomasz Ogrodowczyk sądzi inaczej: - Czasem, przez lata, które człowiek spędza z przyrodą, ma wrażenie, że się z tymi zwierzętami przed obiektywem zżywa... A czasem czuje wręcz, że został zrobiony w konia.

Opowiadają o tym Tomasz Ogrodowczyk, Tomasz Skorupka i Piotr Skórnicki

Książka i co dalej?
 

Międzynarodowa wystawa książki artystycznej, organizowana we współpracy Galerii AT z Biblioteką Raczyńskich, to wydarzenie podsumowujące dwudziestopięciolecie poznańskich wystaw skupionych na fenomenie, jakim jest połączenie słowa i sztuki.

Potężny ładunek emocji
 

Wielkopolska Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, inspirując się World Press Photo - największym konkursem fotografii prasowej świata - od 15 lat daje szansę zaprezentowania dorobku najlepszym fotografom z Wielkopolski. Kolejny konkurs Wielkopolska Press Photo rozstrzygnięty! Najlepsze zdjęcia można oglądać na wystawie w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Poznańskie Muzeum Melancholii
 

W najbliższych dniach w naszym mieście powstanie nowa instytucja kultury. Będzie to Poznańskie Muzeum Melancholii - tymczasowy, artystyczny projekt, który nawiązuje do strategii rozwoju miasta Poznania, opatrzonej hasłem "Poznań - miasto know-how". Artyści związani z Kolektywem 1a rozliczają miasto z jego marzeń i aspiracji.

Księga zatartych znaków
 

Każda księga zawiera jakąś historię - co jednak zrobić z książką, której opowieści nie sposób poznać? Czy jej lektura również coś komunikuje? Odnaleziony kryminał, usunięty z biblioteki dla niewidomych z powodu przetarcia znaków alfabetu Braille'a, stał się dla poznańskiego artysty impulsem do zadania owych pytań, stanowiących o istocie medium. Odpowiedzi na nie szukajcie w galerii AT.

Zaraźliwy niepokój
 

Polska sztuka współczesna w ostatnim czasie często spotyka się z biologią, a konkretnie z jej częścią, która zajmuje się zjawiskami naturalnymi niebezpiecznymi dla człowieka. Aleksandra Ska w Galerii Piekary zamierza wywołać pandemię...

Klify, które zachwyciły Moneta
 

Dawno w jednym miejscu w Poznaniu nie udało się zgromadzić tylu arcydzieł malarstwa francuskiego XIX w. Na wystawie, którą 24 października otwiera CK Zamek, zobaczymy prace Moneta, Delacroix, Renoira i innych.

25/25
 

W najbliższą środę otwarta zostanie wystawa jubileuszowa w galerii sztuki współczesnej Profil.

Surrealistyczne baśnie o miłości
 

3 października w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej odbędzie się wernisaż wystawy Rafała Olbińskiego - malarza, grafika i twórcy plakatów. Wystawa obejmować będzie cykl obrazów i grafik wydanych w albumie "Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach".

Gwiazdy rodzą się na naszych oczach
 

- Zestawiłam naprzeciwko siebie dwa stereotypy: tego, kim w powszechnej świadomości jest gwiazda kina i osoba niepełnosprawna umysłowo i fizycznie - wyjaśnia autorka wystawy "A Star is born", którą od 30 września można oglądać w CK Zamek.

1 17 Strona 18 19 26