Kultura Poznań.pl

Sztuka

Rzeźby we wspólnej przestrzeni
 

Twórcy biorący udział w wystawie "Wspólna przestrzeń" podejmują zagadnienia związane z tematyką relacji międzyludzkich i naszej tożsamości. Ich prace można obejrzeć do końca września.

Kobiecość w ziemi zaklęta
 

Od środy w Galerii Miejskiej Arsenał będzie można oglądać dzieło nietypowe dla tradycyjnej przestrzeni galeryjnej - wykonaną w ziemi instalację rzeźbiarską "Babka, matka, córka " Zenony Cyplik Olejniczak, stypendystki Ministerstwa Kultury i Sztuki z 1991 roku. 

Oblicza transformacji
 

Długo oczekiwane otwarcie wyremontowanej galerii Pix.House uświetni międzynarodowe wydarzenie - wystawa "Generacja 74". Wernisaż w najbliższą środę.

Polska z dymkiem
 

Jak ją widzą, tak ją rysują. Prace rodzimych twórców komiksów na temat polskiej rzeczywistości od 17 lipca pokaże Arsenał.

Medale, dyplomy i plakaty
 

Nowa wystawa w Muzeum Narodowym "Przemysł - sztuka - polityka. Wystawy gospodarcze na ziemiach polskich i z Polską związanych w okresie zaborów" pokaże sztukę zaangażowaną w gospodarkę, co szczególnie było widoczne przy okazji wielkich ekspozycji przemysłowych i działania zrzeszeń różnych zawodów.

Let's dance!
 

Kto powiedział, że tańczyć można tylko na klubowym dancefloorze albo scenie teatru? Siłownie, ulice, parki czy domowe pielesze to również świetne miejsca, by odkryć w sobie tancerza. Nie wierzycie? Koniecznie zajrzyjcie do galerii Art Stations w Starym Browarze na wystawę "Let's dance".

Matuszewski od Nowa
 

W Galerii Piekary odbędzie się retrospektywna wystawa Andrzeja Matuszewskiego - artysty, który przyczynił się do kształtowania powojennego oblicza sztuki w Polsce.

Artysta w salonie tatuażu
 

Czy tatuaż jest medium wyklętym, należącym raczej do ulicy niż do świata sztuki? Czy można myśleć o nim w kontekście wartości artystycznych, odcinając się od negatywnych skojarzeń? Twórcy wystawy "POZA skórą", otwieranej w piątek w Galerii R, spróbują zmyć piętno, pokazując prace artystów tatuażu, powstałe w bardziej klasycznych technikach. Zobaczymy dzieła malarskie, rysunkowe, graficzne, a także kolaże artystów zajmujących się na co dzień tworzeniem tatuaży.

Pix.house. Fotografia społeczna w natarciu
 

"Osobom do lat 18. wstęp wzbroniony" - głosi napis na drzwiach wejściowych do zdewastowanego wnętrza dawnego nocnego klubu Extreme. Robić tu galerię fotografii to też dość ekstremalne posunięcie, zwłaszcza w mieszczańskim Poznaniu. - Ten lokal ma zdumiewający klimat. Napis na drzwiach koniecznie musi zostać - deklarują pomysłodawcy.

Poetka codzienności
 

Spieszcie się! Jeszcze do 31 maja w CK Zamek można oglądać wystawę prac Iwony Chmielewskiej, cenionej w świecie ilustratorki i laureatki wielu prestiżowych nagród.

Wrocław testuje ekspozycję
 

Od czasu pierwszej wystawy otwartej w legendarnym Czarnym Salonie zaanektowanym czasowo na galerię Laboratorium w 1989 roku, WRO jest wciąż najważniejszym wydarzeniem poświęconym sztuce nowych mediów w Polsce i jednym z ważniejszych tego typu festiwali w Europie. Wrocław również w tym roku będzie gościł u siebie licznych artystów z Poznania.

Fotografuję, więc jestem
 

"Ja/Ty/On/Ona/Oni" to kolejna wystawa z cyklu "Techniki wyzwalania", którą we wtorek otworzy zamkowa Galeria Fotografii pf. Tym razem kuratorki wydarzenia - Karolina Majewska Güde oraz Dorota Walentynowicz - skupią się na współczesnych strategiach re/prezentacji fotograficznej.

Nostalgiczna nuta
 

Galeria Miejska Arsenał zaprasza na wystawę Rosława Szaybo i Stanisława Zagórskiego - polskich grafików, którzy osiągnęli sukces poza granicami kraju głównie jako projektanci okładek albumów dla największych gwiazd muzyki rozrywkowej.

1 18 Strona 19 20 25