
Twórcy biorący udział w wystawie "Wspólna przestrzeń" podejmują zagadnienia związane z tematyką relacji międzyludzkich i naszej tożsamości. Ich prace można obejrzeć do końca września.
Twórcy biorący udział w wystawie "Wspólna przestrzeń" podejmują zagadnienia związane z tematyką relacji międzyludzkich i naszej tożsamości. Ich prace można obejrzeć do końca września.
Od środy w Galerii Miejskiej Arsenał będzie można oglądać dzieło nietypowe dla tradycyjnej przestrzeni galeryjnej - wykonaną w ziemi instalację rzeźbiarską "Babka, matka, córka " Zenony Cyplik Olejniczak, stypendystki Ministerstwa Kultury i Sztuki z 1991 roku.
- Chciałabym, i taki zakładam sobie cel, żeby moje obrazy były przede wszystkim inspirujące, żeby skłaniały odbiorcę do przemyśleń - deklaruje Agata Kosmala, której wystawę od piątku będzie można oglądać w Pawilonie Nowa Gazownia.
Pionierzy stereofotografii - od 1 września w Fotoplastykonie Poznańskim!
Zdjęcia Jakuba Wittchena, poznańskiego fotografa, znanego przede wszystkim z fotografii teatralnej, od piątku będzie można zobaczyć na wystawie przy Wierzbowej 5.
Na wystawie otwieranej w najbliższy piątek w Starym Browarze można zobaczyć zdjęcia laureatów 11. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto.
Długo oczekiwane otwarcie wyremontowanej galerii Pix.House uświetni międzynarodowe wydarzenie - wystawa "Generacja 74". Wernisaż w najbliższą środę.
Jak ją widzą, tak ją rysują. Prace rodzimych twórców komiksów na temat polskiej rzeczywistości od 17 lipca pokaże Arsenał.
Nowa wystawa w Muzeum Narodowym "Przemysł - sztuka - polityka. Wystawy gospodarcze na ziemiach polskich i z Polską związanych w okresie zaborów" pokaże sztukę zaangażowaną w gospodarkę, co szczególnie było widoczne przy okazji wielkich ekspozycji przemysłowych i działania zrzeszeń różnych zawodów.
Ci, którzy twierdzą, że z komiksów się wyrasta, nie mają racji. 6. Międzynarodowy Festiwal Kultury Komiksowej Ligatura rusza już 3 lipca i potrwa trzy dni. W programie atrakcje dla każdego, niezależnie od metryki.
Kto powiedział, że tańczyć można tylko na klubowym dancefloorze albo scenie teatru? Siłownie, ulice, parki czy domowe pielesze to również świetne miejsca, by odkryć w sobie tancerza. Nie wierzycie? Koniecznie zajrzyjcie do galerii Art Stations w Starym Browarze na wystawę "Let's dance".
W Galerii Piekary odbędzie się retrospektywna wystawa Andrzeja Matuszewskiego - artysty, który przyczynił się do kształtowania powojennego oblicza sztuki w Polsce.
Na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu trwa wystawa końcoworoczna. Prace studentów można oglądać do piątku.
Czy tatuaż jest medium wyklętym, należącym raczej do ulicy niż do świata sztuki? Czy można myśleć o nim w kontekście wartości artystycznych, odcinając się od negatywnych skojarzeń? Twórcy wystawy "POZA skórą", otwieranej w piątek w Galerii R, spróbują zmyć piętno, pokazując prace artystów tatuażu, powstałe w bardziej klasycznych technikach. Zobaczymy dzieła malarskie, rysunkowe, graficzne, a także kolaże artystów zajmujących się na co dzień tworzeniem tatuaży.
"Osobom do lat 18. wstęp wzbroniony" - głosi napis na drzwiach wejściowych do zdewastowanego wnętrza dawnego nocnego klubu Extreme. Robić tu galerię fotografii to też dość ekstremalne posunięcie, zwłaszcza w mieszczańskim Poznaniu. - Ten lokal ma zdumiewający klimat. Napis na drzwiach koniecznie musi zostać - deklarują pomysłodawcy.
Spieszcie się! Jeszcze do 31 maja w CK Zamek można oglądać wystawę prac Iwony Chmielewskiej, cenionej w świecie ilustratorki i laureatki wielu prestiżowych nagród.
Jeszcze do 22 maja można obejrzeć w Galerii AT wystawę Zbigniewa Taszyckiego. Interaktywna instalacja zaskakuje i zaprasza widzów do ciekawej zabawy.
Od czasu pierwszej wystawy otwartej w legendarnym Czarnym Salonie zaanektowanym czasowo na galerię Laboratorium w 1989 roku, WRO jest wciąż najważniejszym wydarzeniem poświęconym sztuce nowych mediów w Polsce i jednym z ważniejszych tego typu festiwali w Europie. Wrocław również w tym roku będzie gościł u siebie licznych artystów z Poznania.
"Ja/Ty/On/Ona/Oni" to kolejna wystawa z cyklu "Techniki wyzwalania", którą we wtorek otworzy zamkowa Galeria Fotografii pf. Tym razem kuratorki wydarzenia - Karolina Majewska Güde oraz Dorota Walentynowicz - skupią się na współczesnych strategiach re/prezentacji fotograficznej.
Galeria Miejska Arsenał zaprasza na wystawę Rosława Szaybo i Stanisława Zagórskiego - polskich grafików, którzy osiągnęli sukces poza granicami kraju głównie jako projektanci okładek albumów dla największych gwiazd muzyki rozrywkowej.