Kultura Poznań.pl

Muzyka

Beatlesi, Klenczon, Yanina...

Koncert upamiętniający rocznicę śmierci Johna Lennona da w czwartek w Blue Note Janusz Yanina Iwański. Zabrzmią utwory Beatlesów, ale też Krzysztofa Klenczona i autorskie kompozycje Iwańskiego - znakomitego gitarzysty i utalentowanego wokalisty.

Z Armią podróż na Wschód

W poszerzonym, akustyczno - elektrycznym składzie wystąpi w niedzielę w Blue Note zespół Armia. Podczas koncertu zabrzmią m.in. dawne hity grupy, częściowo w nowych aranżacjach. 

Mikołajkowy Babadag

Nawet jeśli nazwa zespołu Babadag nie jest znana szerszej publiczności, warto zaufać jego muzyce. Członkowie tej zjawiskowej formacji zagrają w piątek w klubie Dragon.

Kortus zagra Chopina i Wieniawskiego

Przed laty cały Poznań trzymał za niego kciuki, gdy grał w III etapie Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W najbliższą sobotę Jacek Kortus wystąpi z recitalem w Poznaniu. Nie tylko z Chopinem.

Spotkajmy się U Studni

Przez lata współtworzyli Stare Dobre Małżeństwo - jeden z najważniejszych polskich zespołów piosenki poetyckiej. Od roku działają pod własnym szyldem. W czwartek w Blue Note zagra zespół U Studni.

Tango z prądem

Rywalizowali z Yo-Yo Mą o Grammy, występowali w BBC, a w Tate Modern Gallery do ich muzyki tańczyło 500 par... Pionierzy nowoczesnego tanga zagrają 4 grudnia w Blue Note.

Kamp!, Rebeka i Fenech Soler

Już w najbliższą sobotę na terenie MTP będzie można usłyszeć trzy niekwestionowane gwiazdy synth popu: Kamp!, Rebekę i Fenech Soler, nagrywające dla niezależnej wytwórni Brennnessel.

Waglewski razy trzy

Wojciech Waglewski i jego synowie powracają. Ich druga wspólna płyta - "Matka, Syn, Bóg" - jest jednym z wydarzeń jesieni (a może i roku?). Przed nami rzadka okazja, by posłuchać ich  na żywo w Poznaniu.

Pieśni Samotnego Marzyciela

Krzysztof Meyer obdarza publiczność prezentami z okazji własnych urodzin! Nowy utwór kompozytora zabrzmi po raz pierwszy w Polsce - w najbliższy piątek w Filharmonii Poznańskiej.

Pionier trip-hopu

Od czasu wielkiego debiutu Tricky'ego minęło prawie 20 lat. Adrian Thaws przyjedzie do Poznania z płytą "False Idols", która ma być powrotem do jego początków. Wystąpi 20 listopada w hali nr 2 MTP.

Okolice jazzu w Sali Ziemi

W ostatniej dekadzie listopada Sala Ziemi często rozbrzmiewać będzie jazzowymi (czy "około jazzowymi" brzmieniami). W piątek 22 listopada wystąpi tam Stacey Kent, w poniedziałek 25 listopada - Matt Dusk, a dzień później - Candy Dulfer. Wizyta każdego z trojga artystów jest wielką szansą na spotkanie z muzyką światowej klasy o oryginalnym charakterze.

Zimna przebojowość

Gdy w 2008 roku na brytyjskiej scenie muzycznej pojawiło się White Lies niewielu podejrzewało, że trio z Ealing z każdą kolejną płytą będzie potwierdzać swoją muzyczną wartość.

1 74 Strona 75 76 87