Kultura w Poznaniu

Teatr

Kiedy teatr obśmiewa teatr

"Obśmiali teatr od jego źródeł, przez widownię, krytyków, zalew komercji aż po kolejne pokolenia..." - napisała po tym spektaklu recenzentka Gazety Wyborczej, Joanna Derkaczew. Teraz ten "teatr o teatrze" zobaczymy w Poznaniu.

Rodin i Claudel

Sanktpetersburski Teatr Baletu Borysa Ejfmana w najbliższy weekend na scenie Teatru Wielkiego zatańczy historię tragiczną.

Dom dla teatrów off

Potrzebował trzech lat, by zrealizować swój pomysł. Ale udało się - w piątek rusza Scena Robocza!

Witkacy - artysta wielokrotny

18 września miną 73 lata od śmierci Witkacego. Proponuję uczcić tę rocznicę w Teatrze u Przyjaciół, na premierowym spektaklu z artystą w tle.

Nora - ikona popkultury

Aż 10 premier czeka nas w tym sezonie w Teatrze Nowym. Na początek "Dom Lalki" według dramatu Ibsena. Premiera w piątek, 14 września.

O pisaniu i czytaniu sztuk

Dramat powstaje na papierze, ale rodzi się dopiero w teatrze. Konkurs Teatru Polskiego daje mu szansę na pierwszy oddech i pierwszy krzyk.

Mieszanka kulturowa i wybuchowa?

"Slow Man" to efekt współpracy afrykańskiego pisarza, flamandzkiego kompozytora i polskiej reżyserki. Mieszanka kulturowa czy wybuchowa?

Serce z lodu

Przed nami kolejne spotkanie z mężczyzną w ramach operowego Roku Mężczyzn.

Wszystko na przekór!

Nie wierzymy w sprawiedliwość, w USA, w piękno bezinteresownego dobra i w oczywistą brzydotę zła - mówią twórcy tego spektaklu.

Łabędź znad Wełtawy

Twórcy zapewniają, że będzie to klasyczny balet w czterech aktach. Pojawią się jednak niecodzienne elementy...

Iłła

Poetka uważająca się za urzędniczkę, niezależna, a ubezwłasnowlolniona przez chorobę, pragmatyczna i posiadająca przy tym artystyczną duszę.

1 50 Strona 51