Kultura w Poznaniu

Aktualności

Kultura na weekend

Nadchodzi wymarzony weekend dla smakoszy! Rozsmakowani w daniach z obcych kultur powinni koniecznie zajrzeć na Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku, a jeśli kochają także muzykę i taniec - nie mogą ominąć Światowego Przeglądu Folkloru Integrcje! Co poza tym? Ostatni weekend z OFF Operą (spośród finałowych wydarzeń każdy znajdzie coś dla siebie), a także warsztaty z cyklu "Rzeka żywa", spacery i koncerty plenerowe i wiele, wiele innych. Zapraszamy do przeglądu "Kultury na weekend"!

Nowe stypendia twórcze w Poznaniu - nabór

Wydział Kultury Miasta Poznania ogłasza nabór do nowego programu stypendialnego, w ramach którego uzyskać można finansowe wsparcie swoich działań związanych z działalnością artystyczną w wysokości od 5000 do 20 000 złotych. Wnioski można składać do 29 sierpnia.

Nie żyje Romuald Grząślewicz

W środę zmarł Romuald Grząślewicz, prezes poznańskiej Fundacji sceny na piętrze Tespis, wieloletni szef teatru Scena na Piętrze, pomysłodawca organizowanych w Poznaniu Dni Romana Wilhelmiego.

Polski Teatr Tańca laureatem 26. Festiwalu Szekspirowskiego

Zakończył się 26. Festiwal Szekspirowski. Laureatami konkursu na najlepszą polską inscenizację dzieł dramatycznych Williama Szekspira oraz utworów inspirowanych dziełami Williama Szekspira zostali Polski Teatr Tańca w Poznaniu i Bodytalk w Münster za spektakl Romeos & Julias unplagued. Traumstadt w choreografii Yoshiko Waki.

Kultura na weekend

Pogoda w weekend powinna sprzyjać spacerom po mieście - i znakomicie, bo kulturalnych spotkań i koncerów plenerowych zapowiada się tyle, że każdy wybierze coś dla siebie! Zapraszamy do lektury "Kultury na weekend" oraz dodatku - "Wstęp wolny", w którym wyróżniliśmy wydarzenia nadchodzącego tygodnia, na które wstęp jest całkowicie darmowy.

Czas na grzyby

Lepszej pory na spacer po Poznań Visual Parku nad Jeziorem Strzeszyńskim nie będzie! Znajduje się tam kolekcja rzeźb i obiektów artystycznych, które oglądać można codziennie od godziny 10 do zmroku.

Kultura na weekend

Końcówkę lipca koniecznie spędźcie z kulturą, która z pewnością pocieszy Was w momencie, w którym lato przekracza już półmetek. Podpowiadamy na co się zdecydować!

"Zielnik" z Nagrodą Publiczności we Francji

Nagrodą Publiczności uhonorowali widzowie Le Festival Chorégraphique International de Blois - Międzynarodowego Festiwalu Choreograficznego w Blois piąty choreograficzny projekt filmowy Polskiego Teatru Tańca- baśniowy, mieniący się kolorami natury Zielnik.

Najlepsza powieść o MTP wyłoniona!

"Którędy na Targi Poznańskie?" - pod tym właśnie hasłem Wydawnictwo Miejskie Posnania oraz Grupa MTP ogłosiła konkurs literacki w setną rocznicę powstania targów poznańskich. Jego zwycięzcą został Radosław Nawrot z powieścią W nogi, panie prezydencie!.

Legendarna giełda wraca na rynek Łazarski

Starsi mieszkańcy pamiętają ją doskonale, młodsi słuchają o niej z zaciekawieniem i niedowierzaniem - w sobotę, 30 lipca na Łazarz powróci kultowa giełda. W jej trakcie będzie można kupić unikatowe przedmioty oferowane przez kilkunastu wystawców, a także podzielić się swoimi wspomnieniami na temat rynku. Opowieści zostaną utrwalone w formie słuchowiska. W ramach wydarzenia powstanie również aktualna mapa targowiska.

Kultura na weekend

Edison Festival, koncerty dla smakoszów każdego gatunku muzycznego oraz spacery tematyczne - w Poznaniu latem dzieje się sporo! Koniecznie zaglądajcie do "Kultury na weekend" i planujcie najbliższe dni, zwłaszcza że, według prognóz, upały odpuszczają poznaniakom i wracają dopiero od poniedziałku!

Konkurs na dyrektora Biblioteki Raczyńskich - znamy kandydatów

Znamy nazwiska kandydatek i kandydatów, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu na dyrektora Biblioteki Raczyńskich. Osoba, która otrzyma rekomendację komisji konkursowej, może zostać powołana przez Prezydenta Miasta Poznania na to stanowisko na okres od 3 do 7 lat. Obecnie szefową biblioteki jest Anna Gruszecka. Zakończenia drugiej kadencji dotychczasowej dyrektor nastąpi 31 sierpnia.

Kultura na weekend

Stacjonarny do dziś 15. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator przenosi się do sieci, na muzycznych scenach zagrają Natalia Przybysz czy Cro-Mags, rusza Rockowizna Festiwal... I znów nie wiadomo na co się zdecydować, ale przynajmniej jedno jest pewne - weekend nie będzie nudny!

Strona 1 2 175