Kultura w Poznaniu

Aktualności

Rzeczy w innym świetle

160 prac 24 artystek i artystów, m.in. Marcela Duchampa, Jeffa Koonsa, Andreasa Badera, Charlotte von Schmerder-Kutzschmann czy Ruth Tauer do 25 lutego można oglądać w Galerii :Skala.

Kultura na weekend

Zima zła, ale... nie dla miłośników kultury, którzy w Poznaniu zawsze znajdą coś dla siebie! Tym razem do teatrów wracają znani i kochani Gapiszon i Zuzia oraz Don Juan, a koneserzy muzycy będą mogli poczuć się szczególnie rozpieszczeni, bo w ten weekend koncertują dla nas m.in. Katarzyna Groniec, Waglewski Fisz Emade, Nocny Kochanek, Maryla Rodowicz czy pełni szkockiego uroku Jig Reel Maniacs! Zapraszamy do przeglądu najnowszej "Kultury na weekend".

Granica w obiektywie

Na granicach to dokumentalny zapis sytuacji, w których znaleźli się ludzie uwięzieni między granicami geograficznymi, prawnymi i moralnymi. Wystawa fotografii Macieja Moskwy od wtorku 18 stycznia do obejrzenia w holu Centrum Kultury Zamek. 

224 zgłoszenia do Konkursu Wieniawskiego

W poniedziałek 10 stycznia upłynął termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w 16. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 7-21 października. Efekt? Aż 224 zgłoszenia do Konkursu!

Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży - kolejna edycja!

Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję warsztatów adresowanych do młodych ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z pisaniem i publikowaniem w sieci. Spotkania odbędą się online, w limitowanym gronie uczestników i będą całkowicie darmowe - dlatego warto pospieszyć się ze zgłoszeniem.

Spotkanie z Lechem Raczakiem

Pierwsze w 2022 roku wydarzenie z cyklu Spotkania Pokoleń organizowane jest w drugą rocznicę śmierci Lecha Raczaka. Połączone zostanie z promocją książki Życie niedokończone - z Lechem Raczakiem rozmawia Jacek Głomb w poniedziałek 17 stycznia w CK Zamek.

Konkurs literacki z Lechem Poznań w tle!

"Kooooleeejooorz!" - ten jakże bliski sercu poznaniaków okrzyk budzi w ich sercach emocje, dumę, sentyment, ciepły uśmiech i wspomnienia. Do tych emocji i wspomnień chce sięgnąć i zachęcić do przelania ich na papier Wydawnictwo Miejskie Posnania w swoim Konkursie Literackim pod hasłem W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań.

Kultura na weekend

Spektakle, koncerty, warsztaty, spacery plenerowe i wiele, wiele innych kulturalnych możliwości. W nowym roku kultura nie zwalnia tempa, można więc z niej korzystać na dwa sposoby: na żywo lub online.

Kultura na weekend

Premierowy Kordian i cham znów na deskach Teatru Polskiego. Na afisze powraca Chciałbym nie być i ani myśli z nich zniknąć Zakonnica w przebraniu! Miłośników muzycznych odkryć niech zainteresuje Wieczór flamenco oraz koncert Super Trio - oba wydarzenia w Blue Note. W kilku słowach - weekend tuż tuż, a w Poznaniu na każdego czeka coś miłego.

Kultura na weekend

Przed telewizorem, przy planszówce, a może... w teatrze lub auli koncertowej? To już ostatni dzwonek na decyzję, w jaki sposób spędzić tegorocznego sylwestra oraz pierwsze dni nowego roku!

Kultura na weekend

Nadchodzący weekend czaruje świątecznymi koncertami (również dla fanów rocka!) oraz trzema rewelacyjnymi premierami teatralnymi. Wybieracie kolędowanie z Chórem Skowronki, a może z akordeonistą Wiesławem Prządką i Gitarsami.pl? A może wolicie obejrzeć przejmujący spektakl Gdzieś daleko stąd w Republice Sztuki Tłusta Langusta lub zaskakujące Siostry Teatru Nowego? Wybór należy do Was, my przyklaskujemy we wszystkich sposobach na wspieranie poznańskiej kultury!

Strona 1 2 170