
Malina Prześluga, poznańska dramatopisarka i dramaturżka zdobyła pierwszą nagrodę w IV Konkursie Dramaturgicznym "Strefy Kontaktu" za sztukę Kobieta i życie. Organizatorem konkursu jest Wrocławski Teatr Współczesny.
Malina Prześluga, poznańska dramatopisarka i dramaturżka zdobyła pierwszą nagrodę w IV Konkursie Dramaturgicznym "Strefy Kontaktu" za sztukę Kobieta i życie. Organizatorem konkursu jest Wrocławski Teatr Współczesny.
Już od 4 marca na placu Wolności stanie wyjątkowa eskpozycja plenerowa - przygotowana przez Europejską Sieć Pamięć i Solidarność ze współpracy z międzynarodowym gronem historyków.
Już 5 marca Mary Komasa wystąpi w Poznaniu. Będzie to jeden z pierwszych występów na żywo po wielu miesiącach lockdown'u.
Teatry nie zawieszają swojej działalności, kina i muzea pozostają otwarte dla wszystkich spragnionych wrażeń! A skoro ostatni lutowy weekend zapowiada się wyjątkowo słonecznie, to zachęcamy do sprawdzenia, co w kulturze piszczy.
Muzeum Archidiecezjalne zaprasza wystawę sztuki dawnej pt. Wokół sacrum. Zostanie na niej zaprezentowanych 20 obiektów malarstwa i rzeźby pochodzących z XIV, XV i XVI wieku, wypożyczonych z Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu.
17 lutego 2021 roku zmarł Mariusz Puchalski, aktor Teatru Nowego w Poznaniu. W styczniu obchodził 68. urodziny.
Od 5 lutego wystawy i zwiedzanie Centrum Kultury Zamek są już dostępne na żywo, oczywiście z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Alternatywnie wciąż możemy wyruszyć na wirtualne zwiedzanie zarówno samego obiektu po remoncie, jak i zamkowych wystaw.
W poniedziałek 15 lutego ruszyła kolejna edycja Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Jego celem jest wybranie 30 najlepszych projektów graficznych okładek płytowych, które powstały w 2020 roku.
Teatr Muzyczny w Poznaniu wznawia działalność i z końcem lutego zaprasza na wydarzenia, które odbędą się na żywo z publicznością. Pierwszym z nich jest wyjątkowy projekt pt. W tonacji życia. Koncert piosenek Johna Bucchino, którego nie udało się zaprezentować w marcu 2020 roku. Drugim - stały cykl ten sceny: Salon poezji.
Organizatorzy festiwalu fantastyki Pyrkon ogłosili dziś nowy termin kultowego, poznańskiego wydarzenia. Ma się ono odbyć w dniach 2-4.07, tym razem jednak zmianie daty towarzyszy apel o pomoc.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorowało Poznański Chór Chłopięcy nagrodą okolicznościową z okazji 75-lecia działalności. W uznaniu dorobku artystycznego i organizacyjnego poznański chór - na wniosek Urzędu Miasta Poznania - otrzymał nagrodę w wysokości 15 tys. złotych.
Już 12 lutego, w efekcie kolejnego etapu odmrażania kultury, otworzą się poznańskie kina studyjne. Co proponują swoim widzom na nadchodzący weekend?
5 lutego zmarł prof. Wojciech J. Burszta, wybitny antropolog kultury, kulturoznawca, esteista i tłumacz, w przeszłości związany m.in. z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Muzeum Narodowe w Poznaniu przedstawiło nowe hasło promocyjne, logo i identyfikację wizualną oraz to, co najważniejsze - plany programowe na ten rok. Oferta wystawiennicza będzie urozmaicona: zaplanowano dwie wystawy malarstwa, po jednej wystawie rzeźby, plakatu, fotografii oraz konferencję naukową. - Wszystkie wydarzenia są już potwierdzone i mamy zagwarantowane ich finansowanie - powiedział Tomasz Łęcki, dyrektor instytucji. Nowym hasłem promocyjnym Muzeum jest: "Do dzieła!".
Przez cały luty można oddawać głosy w Plebiscycie Książka Roku 2020. Wśród nominowanych znajdują się książki 93 polskich i 147 zagranicznych autorów, w tym m.in. Joanny Bator, Wojciecha Chmielarza, Mariusza Szczygła, Stephena Kinga czy J.K. Rowling. Czytelnicy wybiorą najlepsze literackie tytuły w 13 kategoriach, a także wskażą fundacje i stowarzyszenia, które otrzymają ćwierć miliona złotych wsparcia od Allegro.
Solastalgia, projekt Teatru Wielkiego w Poznaniu, walczy o główną nagrodę w międzynarodowym konkursie FEDORA Prizes 2021 w kategorii Digital. Jest to jedyny polski projekt ubiegający się o nagrodę Fedora Platform. O przejściu do następnego etapu zadecyduje jury i głosy widzów.
Na wildeckim skwerze Marii Rataj stanął totem multimedialny, czyli urządzenie służące do prezentacji wirtualnych wystaw poświęconych m.in. historii miasta. Od 1 lutego wyświetlana na nim będzie testowa prezentacja z archiwalnymi fotografiami Wildy.
Podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił listę zmian w zakresie restrykcji nałożonych na instytucje kultury z powodu pandemii. Jedną z tych zmian jest m.in. umożliwienie otwarcia muzeów i galerii sztuki od 1 lutego.
Estrada Poznańska otwiera kolejny sezon swojego autorskiego cyklu edukacyjno-rozrywkowego dla dzieci. Dzieciaki na Piętrze znów będą obfitować w warsztaty, widowiska i słuchowiska.
Gnieźnieński duet Siksa, bardzo ciepło przyjmowany także w Poznaniu, otrzymał Paszport "Polityki" w kategorii "Muzyka Popularna".