Kultura Poznań.pl

Aktualności

Kultura na weekend
 

Teatry nie zawieszają swojej działalności, kina i muzea pozostają otwarte dla wszystkich spragnionych wrażeń! A skoro ostatni lutowy weekend zapowiada się wyjątkowo słonecznie, to zachęcamy do sprawdzenia, co w kulturze piszczy.

20 dzieł sztuki dawnej
 

Muzeum Archidiecezjalne zaprasza wystawę sztuki dawnej pt. Wokół sacrum. Zostanie na niej zaprezentowanych 20 obiektów malarstwa i rzeźby pochodzących z XIV, XV i XVI wieku, wypożyczonych z Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu.

Zamek żywy i wirtualny
 

Od 5 lutego wystawy i zwiedzanie Centrum Kultury Zamek są już dostępne na żywo, oczywiście z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Alternatywnie wciąż możemy wyruszyć na wirtualne zwiedzanie zarówno samego obiektu po remoncie, jak i zamkowych wystaw.

Rusza Konkurs 30/30!
 

W poniedziałek 15 lutego ruszyła kolejna edycja Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Jego celem jest wybranie 30 najlepszych projektów graficznych okładek płytowych, które powstały w 2020 roku.

Teatr Muzyczny znów na żywo!
 

Teatr Muzyczny w Poznaniu wznawia działalność i z końcem lutego zaprasza na wydarzenia, które odbędą się na żywo z publicznością. Pierwszym z nich jest wyjątkowy projekt pt. W tonacji życia. Koncert piosenek Johna Bucchino, którego nie udało się zaprezentować w marcu 2020 roku. Drugim - stały cykl ten sceny: Salon poezji.

Pyrkon - nowa data
 

Organizatorzy festiwalu fantastyki Pyrkon ogłosili dziś nowy termin kultowego, poznańskiego wydarzenia. Ma się ono odbyć w dniach 2-4.07, tym razem jednak zmianie daty towarzyszy apel o pomoc.

Poznański Chór Chłopięcy nagrodzony!
 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorowało Poznański Chór Chłopięcy nagrodą okolicznościową z okazji 75-lecia działalności. W uznaniu dorobku artystycznego i organizacyjnego poznański chór - na wniosek Urzędu Miasta Poznania - otrzymał nagrodę w wysokości 15 tys. złotych.

Muzeum Narodowe. Do dzieła!
 

Muzeum Narodowe w Poznaniu przedstawiło nowe hasło promocyjne, logo i identyfikację wizualną oraz to, co najważniejsze - plany programowe na ten rok. Oferta wystawiennicza będzie urozmaicona: zaplanowano dwie wystawy malarstwa, po jednej wystawie rzeźby, plakatu, fotografii oraz konferencję naukową. - Wszystkie wydarzenia są już potwierdzone i mamy zagwarantowane ich finansowanie - powiedział Tomasz Łęcki, dyrektor instytucji. Nowym hasłem promocyjnym Muzeum jest: "Do dzieła!".

Plebiscyt Książka Roku 2020
 

Przez cały luty można oddawać głosy w Plebiscycie Książka Roku 2020. Wśród nominowanych znajdują się książki 93 polskich i 147 zagranicznych autorów, w tym m.in. Joanny Bator, Wojciecha Chmielarza, Mariusza Szczygła, Stephena Kinga czy J.K. Rowling. Czytelnicy wybiorą najlepsze literackie tytuły w 13 kategoriach, a także wskażą fundacje i stowarzyszenia, które otrzymają ćwierć miliona złotych wsparcia od Allegro.

Totem multimedialny na Wildzie!
 

Na wildeckim skwerze Marii Rataj stanął totem multimedialny, czyli urządzenie służące do prezentacji wirtualnych wystaw poświęconych m.in. historii miasta. Od 1 lutego wyświetlana na nim będzie testowa prezentacja z archiwalnymi fotografiami Wildy.

Muzea i galerie sztuki - otwieramy
 

Podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił listę zmian w zakresie restrykcji nałożonych na instytucje kultury z powodu pandemii. Jedną z tych zmian jest m.in. umożliwienie otwarcia muzeów i galerii sztuki od 1 lutego.

Strona 1 2 162