Kultura w Poznaniu

Aktualności

Poznanianki rozmawiają między sobą

Trwa właśnie Poznański Tydzień Kobiet, a jego wisienką na torcie będzie dwudniowy cykl wydarzeń pod hasłem "Women Talk Poznanianki 2023". Dyskusje, warsztaty (i nie tylko!) odbędą się w dniach 12-13 października w Pawilonie, kinie Muza i Teatrze Ósmego Dnia.

Kultura na weekend

W rozpoczynający się weekend będziemy mogli uczestniczyć w targach gier komputerowych Poznań Game Arena, posłuchać koncertów muzyki improwizowanej w ramach Spontaneous Music Festival i poznać twórczość patrona poznańskiego Teatru Wielkiego za sprawą Festiwalu Moniuszkowskiego. Poza tym czeka nas wiele koncertów, spektakli i wystaw sztuki.

Zyta Rudzka z Nagrodą Literacką Nike

W niedzielę, 1 października, poznaliśmy laureatkę tegorocznej Nagrody Literackiej Nike. Trafiła ona do Zyty Rudzkiej. Jury doceniło jej powieść Ten się śmieje, kto ma zęby, która wcześniej uhonorowana została Poznańską Nagrodą Literacką.

Tkanina artystyczna, tkanina unikatowa

Galeria Nowa UAP zaprasza na wystawę Wireless. Tkanina unikatowa dawniej i dziś - ciekawą propozycję dla miłośników szeroko rozumianej tkaniny artystycznej i nie tylko.

Debiutanci mile widziani!

Dwie odsłony za nami, trzecia przed nami. Projekt My Name Is Poznań 3.0 na jednym albumie zbierze przedstawicieli i przedstawicielki młodego poznańskiego środowiska muzycznego. Swoje propozycje utworów można zgłaszać do 31 października.

Kultura na weekend

W najbliższy weekend ulicę Święty Marcin wypełni muzyka, swój finał będzie miał festiwal OFF Opera i wystawa Jacka Malczewskiego Idę w świat i trwam..., a swoją drugą edycję rozpocznie festiwal Czas na Teatr.

Plebiscyt - Człowiek Kultury i Wydarzenie Sezonu [ZAGŁOSUJ!]

Przed nami kolejne wydanie Plebiscytu - już po raz jedenasty wybierzemy wspólnie najważniejsze Wydarzenie kulturalne oraz Człowieka Kultury minionego sezonu. Nominowanych w naszym konkursie wskazali poznańscy dziennikarze na co dzień zajmujący się kulturą.

Rozświetlić ciemność wojny i kryzysu

29 września w zabytkowym schronie w Grunwaldzkim Parku Społecznym będziemy mogli premierowo zobaczyć spektakl Dziewczynki z zapałkami teatralnego kwartetu Klupp/Kupiec/Łubkowska/Milačić. Baśń Andersena stanie się puntem wyjścia do opowiedzenia o współczesnych problemach i niepewności.

Spektrum musicalu

Co można opowiedzieć musicalem? Transformację ustrojową, biografie artystów i artystek, doświadczenia wojenne i różnice pokoleniowe. Wszystkie te przykłady znajdziemy w programie drugiej odsłony festiwalu Czas na Teatr, która odbędzie się między 28 września a 9 października w Poznaniu.

Święto Fyrtla Garbary!

Kolorowa parada rozpocznie w niedzielę 24 września drugie już święto Garbar! W programie barwny przemarsz, koncerty i kiermasz rękodzieła.

Design i komunikacja

Pod koniec września startuje 10. Poznań Design Festiwal, który organizatorzy zapowiadają jako święto wzornictwa, architektury i przestrzeni publicznej przyjaznej mieszkańcom. Hasłem dziesięciodniowego wydarzenia jest "Komunikacja. Rozmowy w czasie niepewności".

Praca i walka w nowym muzeum

Znamy zwycięzcę konkursu na koncepcję plastyczno-przestrzenną nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Firma Trias AVI sp. z oo. z Warszawy, zdaniem jury konkursowego, najlepiej opowiedziała historię zwycięstwa Wielkopolan w 1919 roku.

Kultura na weekend

Każdy zna tę melodię, a w ten weekend niektórzy szczęściarze usłyszą ją na żywo. Tak, Deszczowa piosenka debiutuje w Teatrze Muzycznym! Co poza tym? Poznań Old Jazz Festival połączony z 30-leciem zespołu Dixie Company, Kierski Festiwal oraz inne koncerty - Sunn O))), The Kiffness czy artystów Małego Festiwalu Krainy Łagodności. Sprawdźcie, co jeszcze słychać w Kulturze na weekend!

Polskie klasyki na placu Wolności

"Kino na Wolności - 5/5" to krótki cykl seansów filmowych idealnych na pożegnanie lata. Do niedzieli włącznie warto odwiedzać plac Wolności - będą tam emitowane znane i uwielbiane klasyki polskiego kina. Wstęp wolny!

Kultura na weekend

Poznańska kultura wróciła z urlopu! W nadchodzący weekend w kalendarium znajdziemy wiele wydarzeń, m.in. festiwal "Rusałka - jezioro, które łączy", Dni Poznańskich Kinomanów, premierę spektaklu dla najmłodszych w Teatrze Animacji, obchody 10-lecia Studia Osobowości Teatru Porywacze Ciał oraz wernisaż wystawy Obok i w. O peryferiach Poznania w fotografii w Centrum Kultury Zamek.

Jesień z gwiazdami

Biblioteka Raczyńskich zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat na cykl Jesień w gwiazdach zapisana, który startuje już we wrześniu i potrwa do listopada.

Kultura na weekend

W pierwszy weekend września wielu z nas może potrzebować pociechy... dlatego nie zostajcie w domach! W poznańskiej kulturze będzie się działo - Festiwal Żupańskiego, Letnie Brzmienia, Festiwal Teatrów Podwórkowych, koncerty Bryskiej czy Vadera, a do tego moc atrakcji plenerowych. Zapraszamy do lektury!

1 Strona 2 3 185