Kultura w Poznaniu

Aktualności

Malta Festival dla Ukrainy

28 czerwca, w ramach 32. Malta Festival, odbędzie się koncert międzynarodowej gwiazdy muzyki alternatywnej, Beach House. Artystami towarzyszącymi będą Maria Peszek, Bartek Wąsik i Michał Pepol. 25 marca została uruchomiona specjalna pula biletów na wydarzenie, a dochód ze sprzedaży zasili zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej. Akcja potrwa do końca marca.

Kultura na weekend

Jeżeli planowaliście spędzić nadchodzący weekend w domu... to mamy złe wieści. W Poznaniu dzieje się tak dużo, że będziecie żałować! Dwie premiery teatralne - Wróg ludu i Krabat oraz wspaniałe powroty takie jak: Gdzieś daleko stąd, Kordian i Cham czy Alte Heim/Stary Dom. Koncert Sylwii Grzeszczak, kakofoNIKT i chóru Pogłosy, Organka i wielu innych. A przy tym tematyczne spacery i prelekcje - nic, tylko chwytać kalendarz i planować sobotnie i niedzielne aktywności!

Kultura na weekend

Wystawa "Antono Gaudi" w CK Zamek, koncert "Giganci polskiej muzyki", spektakle "Śmierć Jana Pawła II" w Teatrze Polskim, "Dzieci Saturna" (po raz pierwszy na żywo!) w Scenie Roboczej, czy - najbardziej aktualny w kontekście trwającej wojny - "Gdzieś daleko stąd" Republiki Sztuki Tłusta Langusta. Oto cotygodniowy wybór kulturalnych wydarzeń nadchodzącego weekendu.

Razem zagrają dla Ukrainy

Wspierając i solidaryzując się z walczącą o wolność i niepodległość Ukrainą Barak Kultury zaprasza w sobotę na wyjątkowy koncert charytatywny pod hasłem Razem.

Bo być trzeba naprawdę

Metronomy to zespół, którego z pewnością nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi elektronicznego indie. Za sprawą takich przebojów jak The Look, The Bay, Heartbreaker czy She Wants Brytyjczycy od lat cieszą się dużą popularnością nie tylko na Wyspach, ale w całej Europie - również w Polsce. Nic dziwnego, że po trudnościach związanych z realizacją ich ubiegłorocznej trasy z powodu pandemii, zapotrzebowanie na ich koncerty było tak duże, że w Poznaniu zagrają aż dwa razy! Występami w Tamie promować będą swój ostatni, wydany w lutym krążek Small World.

Kulturalne połączenie

We wtorek 15 marca na sesji Rady Miasta Poznania radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie połączenia dwóch miejskich instytucji kultury: Teatru Ósmego Dnia i Estrady Poznańskiej.

Plebiscyt Książka Roku 2021 rozstrzygnięty!

Ponad 155 tysięcy głosów oddano w największym plebiscycie czytelników w Polsce. Podczas 7. edycji wydarzenia padł milionowy głos w jego historii. Tym razem o tytuł Książki Roku w 15 kategoriach walczyło 145 tytułów z 60 wydawnictw. Wśród nagrodzonych pozycji znalazły się m.in. Czuła przewodniczka Natalii de Barbaro, Później Stephena Kinga czy Święto ognia Jakuba Małeckiego.

Kultura na weekend

Kultura rozwesela, koi, daje do myślenia, a także, w obliczu nieszczęścia - pomaga! I Wy nie zapomnijcie o czerpaniu z niej pełnymi garściami, zwłaszcza że w ten weekend dzieje się tak dużo, że aż żal być tylko w jednym miejscu. Poznańskie Targi Książki z takimi gośćmi jak Elżbieta Cherezińska, Mariusz Szczygieł czy Eliza Piotrowska, koncert Mery Spolsky i Macieja Fortuny, charytatywne warsztaty taneczne... Także powrót spektakli Dziób w dziób, O czym szepcze las i Czerwone nosy - zapewniamy, że wszystkie są warte zobaczenia. Zapraszamy do lektury Kultury na weekend i planowania - czym chata bogata!

Tancerze dla Ukrainy!

Sześć poznańskich szkół tańca łączy swoje siły i organizuje otwarte warsztaty, z których cały dochód zostanie przekazany na wsparcie sił zbrojnych Ukrainy. Zajęcia odbędą się w dwa marcowe weekendy - 12-13.03 oraz 19-20.03.

Artyści dla walczącej Ukrainy

Teatr Wielki w Poznaniu inicjuje cykl wydarzeń pod tytułem Walczcie - a zwalczycie! / Борітеся - поборете!. Pierwszy koncert z cyklu odbędzie się już w najbliższą niedzielę. 

Wróżba lepszej przyszłości

Twierdzą, że to ich "najtrudniejsze, ale też chyba najfajniejsze przedsięwzięcie" - wystawa sztuki współczesnej w formie kart tarota. - Forward Tarot to pierwsza wystawa galerii FWD:, którą możesz na zawsze mieć u siebie w domu!

Kultura na weekend

W ten weekend poznańska kultura oferuje tyle znakomitości, że naprawdę jest z czego wybierać. Spektakle charytatywne (Teatr Animacji, Tłusta Langusta), energetyzujące koncerty (Bokka, Sarsa, Dwa Sławy), pełen radości musical (Pippin!) i balet z hiszpańskim pazurem (premierowy Don Kichot)... Nie zazdrościmy Wam, ale wiemy jedno - warto wyjść z domu i wesprzeć lokalną kulturę, a przy tym także uchodźców i uchodźczynie z Ukrainy!

Zapalamy ŚWIATŁO dla Ukrainy!

Organizatorzy akcji "Poznań dla Ukrainy" zapowiadają największe oddolne wydarzenie stworzone przez poznańskie środowisko kulturalne i artystyczne - po to, by wesprzeć wschodnich sąsiadów. Światło dla Ukrainy odbędzie się już jutro!

1 Strona 2 3 173