Kultura Poznań.pl

Muzyka

Pieśni pól bitewnych
 

"Grajcie echa, grzmijcie skały narodowy hymn wspaniały..." Z okazji 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego Jacek Kowalski z zespołem zabiorą nas w świat patriotycznych pieśni tamtych czasów. W Poznaniu dwukrotnie: 9 i 19 stycznia.

Blue Note po kolędzie
 

O tym, że kolędy mogą być twórczą i fascynującą podróżą po odległych zakątkach świata spróbują przekonać "wątpiących" goście dwóch koncertów w klubie Blue Note.

Poznaniacy po kolędzie
 

W czasie Świąt Bożego Narodzenia Poznań planuje w pełni wykorzystać swój chóralny potencjał i zaprasza poznaniaków na wieczory z kolędą, których gospodarzami będą najważniejsze poznańskie chóry i zespoły. 

Mężczyzna po przejściach
 

Porównywany jest często do Toma Waitsa i Johnny'ego Casha. Był bokserem, uczył się na hydraulika, pił na umór, próbował odebrać sobie życie... Marek Dyjak wystąpi dziś wieczorem w klubie Blue Note. 

Czytelnia bez prądu
 

Maciej Mielcarek, Piotr Dzieszko i Wojciech Frąckowiak. Trójka przyjaciół. Trzy gitary. Trzy głosy. I ostatni wspólny mianownik - muzykowanie akustyczne, na co wskazuje zresztą nazwa zespołu: Byle bez prądu. Wystąpią 19 grudnia w klubie Czytelnia.

Glenna Millera powrót z zaświatów
 

Czy orkiestra, która powstała w latach 30. ubiegłego wieku i od tamtego czasu nie przeszła żadnej znaczącej muzycznej rewolucji może jeszcze czymkolwiek przyciągać? Okazuje się, że może. Pod warunkiem, że jest to orkiestra Glenna Millera. 19 grudnia dwukrotnie wystąpi w Poznaniu.

Kolędy w klimacie gospel
 

W świąteczny klimat już w najbliższą niedzielę, 16 grudnia, wprowadzą poznańską publiczność kolędy w stylu gospel. W Nowej Gazowni wystąpi zespół reGeneration Gospel Music Group.

Skowronkowy Adwent
 

Chór dziewczęcy Skowronki zaplanował w grudniu kilka koncertów, które wprowadzą słuchaczy w klimat świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentują arcydzieła muzyki chóralnej, kolędy i znane pieśni.

W rocznicę stanu wojennego
 

W nocy z 12 na 13 grudnia odbędzie się niezwykły koncert. O godz. 23 kościół ojców Franciszkanów na Górze Przemysła wypełni się dźwiękami orkiestry, śpiewem chóru i solistów.

Armia gra Legendę
 

"Legendę" Armii niewątpliwie znają wszyscy fani punk rocka w Polsce. Już w najbliższą środę, 12 grudnia, w klubie Blue Note usłyszymy utwory z tej płyty na żywo.

1 79 Strona 80 81 83