
Maltance już za moment stuknie 40-tka! W sobotę 21 lipca każdy może wziąć udział w hucznych urodzinach całkiem dorosłej kolejki.
Maltance już za moment stuknie 40-tka! W sobotę 21 lipca każdy może wziąć udział w hucznych urodzinach całkiem dorosłej kolejki.
Zobacz jak przedstawiany był Poznań na rachunkach, ogłoszeniach i reklamach sprzed 100, a nawet prawie 200 lat!
Można już zwiedzać Rezerwat Archeologiczny "Genius Loci" na Ostrowie Tumskim.
rozmowa z Piotrem Kordubą i Aleksandrą Paradowską, autorami książki "Na starym Grunwaldzie. Domy i ich mieszkańcy"
Okrąglak to najbardziej znany poznański budynek, od lat umieszczany w albumach i podręcznikach historii architektury wydawanych na całym świecie.
Dla nas Węgrów, kiedy mówiło się o kulturze w Polsce, ważne było jeszcze coś: westerny. Dla tych, którzy mogli bywać w Polsce, westerny stały się jakby częścią polskiej kultury.
W latach 20. XX wieku w Poznaniu zapanował boom budowlany, któremu nie mogą się równać nawet inwestycje spod znaku Euro 2012.
Centrala PKO chciała przy pl. Wolności postawić w latach 30. XX w. wieżowiec. Dlaczego nie powstał?
Rozmowa z Januszem Pazderem, historykiem sztuki, znawcą historii Poznania
Chrzest Mieszka I, który stanowi punkt zwrotny w historii Polski, mógł się odbyć 14 kwietnia 966 r. w Poznaniu. Czy tak było na pewno?
Historia poznańskiego Bazaru mogłyby stać się kanwą niejednej powieści. Wielkie transakcje, sławne postaci, bale, koncerty, czasem skandale, o których mówiło całe miasto. Któż nie był w Bazarze! Ale Bazar to także opowieść o pracy, dzięki której "małe miasteczko P" stało się ośrodkiem nowoczesnych idei. Bazar, niegdyś tętniący miejskim życiem, wciąż czeka na powrót do świetności.
Pierwsza w Polsce gra planszowa tego typu!!!
Projekt kilku pokoleń. Poznańska specjalność. Czy możemy wyobrazić sobie miasto bez niej? Jak powstała i jakie kryje tajemnice? Przyjrzyjmy się uważnie, bo warto!
Na kilka dni przed swoimi setnymi urodzinami doktor Wanda Błeńska siedzi w jednej z pierwszych ławek kościoła Dominikanów w Poznaniu. Na południową mszę przychodzi tu prawie codziennie. W Afryce było podobnie. Dzień rozpoczynała od wizyty w małej kaplicy, dopiero potem zabierała się za leczenie swoich pacjentów. Tak przeszło czterdzieści lat.
Mieszkać po studencku? W Poznaniu może to oznaczać mieszkanie w dziele sztuki architektonicznej!
Lekarz, naukowiec i społecznik był jednym z organizatorów i pierwszym rektorem Uniwersytetu Poznańskiego, który uroczyście zainaugurował działalność 7 maja 1919 roku.
czyli krótka historia Kabaretu Tey w cytatach
Collegium Novum. W subiektywnym rankingu poznańskich budynków akademickich - numer jeden. Spieszę wyjaśnić dlaczego.
Poznańska rewolta nie przyniosła od razu jakichś zasadniczych zmian. Nie było żadnych bezpośrednich skutków tych wydarzeń w skali ogólnokrajowej - mówi prof. Andrzej Paczkowski