Kultura Poznań.pl

Książki

Smoki, sokoły i gryfy
 

Właśnie ukazała się pierwsza powieść Joanny Jodełki dla młodzieży pt. "Ars Dragonia". Pisarka spotka się z czytelnikami 23 września w Księgarni z Bajki.

Ile jest sztuki w kryminale?
 

"Nadzieja dla umarłych" Charlesa Willeforda to klasyczna powieść kryminalna, której akcja toczy się na Florydzie. Właśnie ukazała się nakładem poznańskiego wydawnictwa Mundin, które zajmuje się głównie wydawaniem art-booków.

Tajemnice sióstr
 

Ukazały się listy i "kolorowe odkrytki" Kazimiery Iłłakowiczówny pisane do starszej siostry, z okresu "dyskryminacji jej osoby". Zaglądamy jedynie do korespondencji wysyłanej przez poetkę, nie znając odpowiedzi Barbary Czerwijowskiej, słanych do sublokatorskiego pokoju w Poznaniu, przy ul. Gajowej 4/8.

Życie to za mało
 

Iza Michalewicz, autorka książki "Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei", spotka się z czytelnikami w najbliższy poniedziałek.

Poznań nad Wartą
 

Rzeki - jedne są integralną częścią miast, inne niechcianym ściekiem. Jaką rzeką jest Warta dla Poznania, próbuje opisać i pokazać najnowszy tom "Kroniki Miasta Poznania".

Poznań zaczytany na św. Marcinie!
 

To będzie prawdziwa "majówka z książką" na Św. Marcinie. W drugi weekend maja czekają bowiem na czytelników dwie atrakcyjne imprezy. W piątek i sobotę (9 i 10 maja) Skład Kulturalny zaprasza na "Zaczytany Poznań". W tę samą sobotę CK Zamek organizuje całodniową imprezę "Strefa Święty Marcin - Ulica Książek".

Historia małego Lolka
 

Eliza Piotrowska napisała kolejną książeczkę dla dzieci z serii "Święci Uśmiechnięci". Poznańska premiera odbędzie się 29 kwietnia w Księgarni z Bajki.

Bo czas nie jest z gumy
 

W poniedziałek spotkanie z Ingą Iwasiów, która z powodzeniem łączy doświadczenie naukowe z talentem pisarskim - kolejne w cyklu "Klucz do wyobraźni".

1 28 Strona 29 30 35