Kultura Poznań.pl

Książki

Silesius dla tomiku WBP w Poznaniu!
 

Ilona Witkowska została laureatką tegorocznej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii "debiut roku". Jury uhonorowało ją za tomik "Splendida realta", który ukazał się nakładem Wydawnictwa WBPiCAK w Poznaniu.

Ten świat już przeminął
 

Ponad pół tysiąca fotografii ukazujących żołnierzy, ich rodziny, sprzęt wojskowy, mapy, dokumenty, wycinki prasowe - album Bartosza Kruszyńskiego "Garnizon Poznań w II Rzeczypospolitej" to pierwsze pełne opracowanie na temat wojskowego Poznania z lat 1921-1939.

Cała książka za pół ceny!
 

Niesamowity album "Chwaliszewo. Poznańska Wenecja" liczy 220 stron, a Wy w najbliższy weekend 110 stron dostaniecie za darmo! Co to za okazja? Oczywiście "Poznań za pół ceny", w której Wydawnictwo Miejskie Posnania też bierze udział. Poznajcie naszą całą ofertę.

Kapitan Żbik na tropie Moneta
 

To była najgłośniejsza kradzież ostatnich lat w Polsce i jedna z najbardziej spektakularnych... Na kanwie kryminalnej historii kradzieży "Plaży w Pourville" Claude'a Moneta z poznańskiego Muzeum Narodowego powstał... komiks. Oto do akcji wkracza kapitan Żbik!

Wyklęci, mordowani, wskrzeszeni
 

Przez ponad 40 lat nazywano ich bandytami. PRL-owscy decydenci chcieli, by pamięć o nich zniknęła z kart historii. Książka "Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku" przywraca szykanowanym przez lata bojownikom o polską niezawisłość należną im pamięć i cześć.

1 29 Strona 30 31 33