Kultura w Poznaniu

Muzyka

Jesienne impresje Amadeusa

Dobra wiadomość dla poznańskiej publiczności: już w najbliższą niedzielę w Auli UAM wystąpi Orkiestra Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal z gościnnym udziałem flecisty, Łukasza Długosza. 

Charyzma, klasa i róg pocztowy

Są przynajmniej trzy powody, dla których piątkowy koncert Filharmoników Poznańskich jest propozycją obowiązkową dla każdego szanującego się melomana.

Hey trafił w dziesiątkę

Zespołu Hey i jego legendarnej wokalistki obdarzonej charakterystycznym, szorstkim głosem nikomu przedstawiać nie trzeba. 16 listopada zespół wystąpi w Poznaniu w ramach Koncertowej Jesieni.

Dobry duch Buena Vista Social Club

Na Kubie jest gwiazdą od 60 lat. W Polsce po raz pierwszy wystąpiła w 1967 r. - reprezentowała swój kraj na festiwalu w Sopocie. W poniedziałek Omara Portuondo - legenda formacji Buena Vista Social Club - wystąpi w Poznaniu. Nie po raz pierwszy.

Symfonia na gitarę i wzmacniacz

Już 12 listopada na scenę klubu Blue Note powróci japoński kwartet MONO. Tym razem muzycy zaprezentują utwory pochodzące z nowego albumu "For My Parents". 

Kult w targowej "dwójce"

W kolejnej odsłonie cyklu Koncertowa Jesień wystąpi zespół Kult. Już 11 listopada będzie go można posłuchać w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Polsko-niemieckie święto wolności

Niedawno gościła w Poznaniu zwyciężczyni ubiegłorocznego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego - Soyoung Yoon. Teraz przyjeżdża Stefan Tarara - laureat III nagrody na tym samym konkursie. 

Urodziny Filharmonii

Moniuszko, Beethoven, Chopin... - na 65 urodzinach Filharmonii Poznańskiej gościć będą najwięksi. Jubileuszowy koncert zabrzmi w najbliższy piątek, 9 listopada.

Bity zdolne zburzyć metropolię

Nieprzeciętne połączenie postapokaliptycznego klimatu i połamanych rytmów z klubowymi bitami czeka nas w sobotę w klubie Eskulap. O północy na scenie pojawi się Kode9 - gwiazda klubowej sceny.

Cisza też jest muzyką

Chodzi o "aktywizację w sferze kultury osób z dysfunkcjami słuchu", a tak po ludzku: o głośny (nomen omen) sprzeciw wobec wykluczenia osób niepełnosprawnych oraz dzielenie się kulturą, która naprawdę należy do nas wszystkich.

Ścieżka dźwiękowa do nienakręconego filmu

Niematotamto to goleniowsko-kopenhaski duet, który za pomocą zaledwie dwóch instrumentów: gitary i perkusji wyczarowuje ostro pokręcone struktury dźwiękowe. W środę, 7 listopada, zagra w klubie Fabrika.

Muzyczna karuzela

Takiego natężenia koncertów dawno w Poznaniu nie było. W listopadzie nie wychodzimy z sal koncertowych.

Nowe Dobre Małżeństwo

Wspólnego 30-lecia nie doczekali. W maju tego roku po 28 latach grania rozstali się. Teraz lider Starego Dobrego Małżeństwa powraca z nowym projektem.

Energetyczny wieczór z Kennym Garrettem

Poznań ponownie będzie gościł jednego z najlepszych saksofonistów jazzowych na świecie. Muzyczny spadkobierca Johna Coltrane'a 31 października wystąpi w klubie Blue Note.

Stary, ale jary T. Love

Były obawy, że najnowsza płyta T. Love pokaże jak bardzo zespół się zestarzał. Ale okazały się kompletnie nietrafione. W jakiej grupa jest formie przekonamy się już 29 października podczas koncertu w klubie Blue Note.

Speaking Concert gra Haendla

W najbliższą sobotę, 27 października, w Auli UAM usłyszymy ostatni w tym roku Speaking Concert "Alleluja i do przodu! Czyli G. F. Haendel i jego Mesjasz".

Bajki na skrzypce według Miss Wieniawskiej

"Niezwykły talent, ogromny temperament i wielka żywiołowość" - pisali o niej krytycy, kiedy rok temu spektakularnie zwyciężyła w Międzynarodowym Konkursie im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

100 lat z Arionem

To będzie koncert wyjątkowy. Bo też okazja jest wyjątkowa - zdarza się raz na sto lat... 20 października w Auli UAM Chór Męski Arion będzie świętował swoje stulecie.

1 108 Strona 109 110 111