Kultura w Poznaniu

Sztuka

Polska w 300 kawałkach

"Ta Polska jest słodko-gorzka: przaśna i kiczowata, ale zarazem autoironiczna lub pogrążona w refleksyjnej zadumie" - pisze o wystawie jej kurator Krzysztof Miękus. Prace Michała Szlagi od 1 sierpnia można oglądać w Galerii Fotografii pf. 

Plastyczny strumień świadomości

Podczas nadchodzącej wystawy w Galerii Miejskiej Arsenał poznańska artystka multimedialna Izabela Sitarska zaprezentuje trzyczęściową instalację, odwołującą się do astronomicznego zjawiska zaćmienia.

Było sobie życie w Zamku

Dzięki uprzejmości Edwarda Fransena oraz jego żony, wnuczki pierwszego kasztelana Zamku Cesarskiego - Josepha Latzela, CK Zamek otrzymało unikatowe fotografie przedstawiające życie dawnych mieszkańców Zamku. Można je oglądać od 17 lipca na Dziedzińcu Różanym. 

Być jak Yach Paszkiewicz

Autor krótkometrażowych animacji i ponad czterystu teledysków, artysta dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka, tworzył dla takich legend polskiej sceny muzycznej, jak Kazik Staszewski, Maciej Maleńczuk, Wojciech Waglewski, Hey, Budka Suflera czy Czarno-Czarni... Galeria Miejska Arsenał zaprasza na warsztaty i spotkanie z Yachem Paszkiewiczem!

Dusze pokoleń ukryte w szklanym negatywie

- Fotografia, choć wszyscy teraz robią zdjęcia, pstrykają selfie - nadal ma ogromne znaczenie, choćby dla ocalenia naszej pamięci, o nas samych, o naszych bliskich, o ważnych zdarzeniach - mówi Maciej Krajewski vel Łazęga poznańska, pasjonat fotografii.

Historia "Poznańskiej Wenecji". W plenerze

Chwaliszewo to jeden z tych fragmentów Poznania, który zmienił się najbardziej. A wszystko za sprawą rzeki, która najpierw była, a potem zniknęła i nigdy nie wróciła. Pokazują to stare fotografie prezentowane na wielkoformatowych wydrukach przed Pawilonem Nowa Gazownia. Plenerowa wystawa, zorganizowana przez  CYRYL- a, zostanie otwarta 6 lipca.

Chlorofil utracony

Ze względu na miejsce, gdzie odbywa się Enter Enea Festival, proponowane przez ABC Gallery wystawy stały się nieodzowną częścią tego muzycznego wydarzenia. Podczas tegorocznej edycji swoje prace nad Jeziorem Strzeszyńskim pokaże Bogusław Bachorczyk.

Zwykli ludzie w nadzwyczajnych sytuacjach

"Mieszkam w Gruzji od 2002 roku i od tego czasu pracuję niemal wyłącznie w krajach byłego Związku Radzieckiego" - pisze znakomita fotoreporterka Justyna Mielnikiewicz, której wystawę 15 czerwca otwiera Galeria Pix.house. 

Pytania bez odpowiedzi

Prace Marcina Berdyszaka i Sławomira Kuszczaka od 7 czerwca będzie można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Profil. 

Prace Marca Chagalla. W Dalineum

Do prezentowanych w Dalineum dzieł Salvadora Dali dołączyły prace kolejnego wybitnego twórcy ze ścisłej czołówki tzw. wielkiej paryskiej awangardy - Marca Chagalla.

Bezkarnie ulegać złudzeniom. Startuje Art Week!

Brak w naszym mieście dużej instytucji zajmującej się sztuką współczesną może doskwierać poznaniakom. Misji wypełnienia tego braku podjęli się organizatorzy Poznań Art Weeku, który już od 1 czerwca ożywi rodzime przestrzenie wystawiennicze i pozwoli na chwilę zapomnieć, że wciąż nie mamy odpowiednika MOCAK-u czy Zamku Ujazdowskiego. 

Zilustrować świat dziecka

Dla dzieci i nie tylko - ilustracje Emilii Dziubak od 1 czerwca będzie można zobaczyć w Galerii Miejskiej Arsenał. 

Lawina nosorożców

Słowo i obraz to stare małżeństwo. Ich połączenie wykorzystuje się powszechnie - od znaków drogowych, po billboardy reklamujące AGD. Sztukę słowa i obrazu od kilkudziesięciu lat uprawia równolegle Ryszard Grzyb. Artysta da tego wyraz w najbliższy piątek w Galerii Ego, gdzie podczas wernisażu wystawy swoich prac zaprezentuje także wiersze swojego autorstwa.

1 27 Strona 28 29 30 31