Kultura w Poznaniu

Książki

Silesius dla tomiku WBP w Poznaniu!

Ilona Witkowska została laureatką tegorocznej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii "debiut roku". Jury uhonorowało ją za tomik "Splendida realta", który ukazał się nakładem Wydawnictwa WBPiCAK w Poznaniu.

A gdyby tak III Rzesza wygrała wojnę?

"Rache znaczy zemsta" - taki tytuł nosi najnowsza powieść sensacyjna poznańskiego dziennikarza Piotra Bojarskiego, kontynuacja "Kryptonimu Posen". Ukaże się 8 maja nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

Poezja nie tylko dla literatów

O poezji można mówić na wiele sposobów - pisząc, śpiewając, a nawet... dyskutując o przyrodzie. Udowadnia to Związek Literatów Polskich w Poznaniu.

Ten świat już przeminął

Ponad pół tysiąca fotografii ukazujących żołnierzy, ich rodziny, sprzęt wojskowy, mapy, dokumenty, wycinki prasowe - album Bartosza Kruszyńskiego "Garnizon Poznań w II Rzeczypospolitej" to pierwsze pełne opracowanie na temat wojskowego Poznania z lat 1921-1939.

Cała książka za pół ceny!

Niesamowity album "Chwaliszewo. Poznańska Wenecja" liczy 220 stron, a Wy w najbliższy weekend 110 stron dostaniecie za darmo! Co to za okazja? Oczywiście "Poznań za pół ceny", w której Wydawnictwo Miejskie Posnania też bierze udział. Poznajcie naszą całą ofertę.

Miłosz razy dwa, a nawet trzy

Czy o poezji Czesława Miłosza i o nim samym powiedziano już wszystko? Tytuł najbliższego Czwartku Literackiego - "2x Miłosz" - pozwala w to wątpić...

Bargielska kontra Kłos

Lubisz literaturę i dyskusje, a w czytelni zawsze było dla ciebie za cicho? Nie możesz przegapić środowego wieczoru w Collegium Maius.

Kapitan Żbik na tropie Moneta

To była najgłośniejsza kradzież ostatnich lat w Polsce i jedna z najbardziej spektakularnych... Na kanwie kryminalnej historii kradzieży "Plaży w Pourville" Claude'a Moneta z poznańskiego Muzeum Narodowego powstał... komiks. Oto do akcji wkracza kapitan Żbik!

Różnorodnie o książkach

Znajdź Wyspę Czytelników, weź udział we flashmobie o książkach i naucz się szermierki. To propozycje poznańskiego Empiku na nadchodzące dni. 

Wrażliwa książka historyczna

Spotkanie z autorami książki "Do zobaczenia za rok w Jerozolimie" Izabelą Skórzyńską oraz Wojciechem Olejniczakiem odbędzie się w najbliższy czwartek w Teatrze Ósmego Dnia.

Wyklęci, mordowani, wskrzeszeni

Przez ponad 40 lat nazywano ich bandytami. PRL-owscy decydenci chcieli, by pamięć o nich zniknęła z kart historii. Książka "Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku" przywraca szykanowanym przez lata bojownikom o polską niezawisłość należną im pamięć i cześć.

1863 - Poznań a powstanie styczniowe

150 lat temu wybuchło Powstanie Styczniowe. Chociaż nie objęło swym zasięgiem Poznania i Wielkopolski, to jednak nie pozostało bez wpływu na te tereny Polski.

Najlepsze Posnaniana 2012 roku

Jury konkursu o Nagrodę im. Józefa Łukaszewicza na najlepszą książkę w kategorii Posnaniana wydaną w 2012 roku nominowało w tym roku aż 12 pozycji.

Miasto wyobraźni

Poznań zainspirował autorów opowiadań fantastycznych. Nie wierzycie? Przeczytajcie książkę.

Centrala "urodziła" Centralkę

Poznańska Centrala - wydawnictwo i platforma promocji dobrego komiksu - właśnie się...rozmnożyła. Wydała na świat Centralkę - serię dedykowaną młodym czytelnikom.

Poeta na językach, czyli Poznań otwiera "Rok Kawafisa"

Przez wielu krytyków uważany jest za najwybitniejszego europejskiego poetę XX w. Ale czy znają go współcześni, czy czytają? Okazja, by przypomnieć postać, a przede wszystkim poezję, Konstandinosa Kawafisa nadarzy się w Poznaniu już 21 marca.

1 54 Strona 55 56 57 58