Kultura Poznań.pl

Książki

opublikowano:

Jakie było ostatnie konklawe? Porozmawiajmy

Marek Zając - krakowski dziennikarz i publicysta, jeden z autorów książki "Papież Franciszek. Sługa nowego świata" będzie we wtorek, 16 kwietnia gościem w Cafe Misja w Poznaniu.

. - grafika artykułu
Książka trafiła do sprzedaży 26 marca

"Papież Franciszek. Sługa nowego świata" - wspólne przedsięwzięcia Wydawnictwa Poznańskiego i "Tygodnika Powszechnego" -  to zbiór tekstów poświęconych papieżowi Franciszkowi i wyzwaniom, przed którymi stanął w dniu wyboru. Eksperci od spraw Kościoła i specjalni wysłannicy "Tygodnika Powszechnego" do Rzymu opisują ostatnie dni pontyfikatu Benedykta XVI, odsłaniają kulisy konklawe, wyjaśniają, czym jest papiestwo, przybliżają problemy współczesnego katolicyzmu. Przede wszystkim jednak przedstawiają samego papieża Franciszka, zbierając zarówno nieznane fakty z przeszłości, jaki i anegdoty z pierwszych dni w Watykanie. Nie omijają także spraw kontrowersyjnych - oskarżeń związanych z rzekomą współpracą z argentyńską juntą i stosunkiem do teologii wyzwolenia.

Podczas wtorkowego spotkania promującego publikację Marek Zając,  jeden z autorów książki, od lat związany z "Tygodnikiem Powszechnym", opowie m.in. o ostatnim konklawe, które obserwował i nowym biskupie Rzymu.

sk

  • Spotkanie z Markiem Zającem
  • Cafe Misja (ul. Gołębia 1)
  • 16.04, g. 18