Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Święto Fyrtla Garbary!

Kolorowa parada rozpocznie w niedzielę 24 września drugie już święto Garbar! W programie barwny przemarsz, koncerty i kiermasz rękodzieła.

Połykacz ognia w czerwonym kostiumie daje popis pośrodku trwającego kolorowego korowodu. - grafika artykułu
Ubiegłoroczna edycja wydarzenia, fot. Paweł Liszkowski

W czasie muzycznego korowodu przygrywać będzie orkiestra Golden Collectiv, a wezmą w nim udział szczudlarze, artystyczne grupy z fyrtla i artyści. Organizatorzy zachęcają wszystkich poznaniaków, nie tylko tych na co dzień związanych z Garbarami, do włączenie się do przemarszu. Na Bernardynach na uczestników wydarzenia czekać będą atrakcje dla najmłodszych, występy muzyczne i stoiska z rękodziełem.

- Na prawie dwukilometrowej ulicy Garbary może i nie mieszka się dziś najlepiej, ale trakt ma swoje wyjątkowe atrakcje. Mieści się tu co najmniej 10 galerii sztuki i kilka unikatowych warsztatów rzemieślniczych. Są też oryginalne sklepy jak metalowy czy ekospożywczak - podkreslają pomysłodawcy wydarzenia.

Celem działań aktywistów, organizacji społecznych i przedsiębiorców, skupionych w nieformalnej inicjatywie Fyrtel Garbary, jest poprawa komfortu życia na Garbarach, a lokalny festyn jest dobrą okazją do spotkania i rozmów.

oprac. red.

  • 2. Święto Fyrtla Garbary
  • 24.09, g. 15
  • pl. Kolegiacki
  • wstęp wolny