Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Stań się częścią dzieła sztuki

W ramach przyszłorocznego (24-30.05 2021 r.) Festiwalu Biennale Sztuki Dla Dziecka odbywającego się pod hasłem Spotkanie jako sztuka, Centrum Sztuki Dziecka zaprasza dzieci i bliskich im dorosłych - rodziców, opiekunów, nauczycieli i pedagogów, do współtworzenia niezwykłej instalacji!

.
fot. materiały Centrum Sztuki Dziecka

Co należy zrobić, by stać się częścią dzieła? Dzieci w każdym wieku oraz bliscy im dorośli zaproszeni są do stworzenia krótkich materiałów video opowiadających o ulubionych książkach, ilustracjach, piosenkach, wierszach i/lub do stworzenia dowolnej artystycznej interpretacji hasła Sztuka jako spotkanie. Zebrane filmy przekazane zostaną artyście, który zaprojektuje i wykona instalację zaprezentowaną w czasie Festiwalu. Dobór tematu i forma ekspresji zależą całkowicie od uczestników.

- Nagraj 90-sekundowy film na jeden lub oba z podanych tematów: opowiedz o ulubionej książce, ilustracji, piosence, wierszu, obrazie, wymarzonym spektaklu - o czymś z obszaru sztuki, co jest dla Ciebie ważne i czym chcesz podzielić się z innymi i w dowolny, wybrany przez siebie sposób, zinterpretuj hasło Spotkanie jako sztuka - na przykład za pomocą rysunku czy rzeźby, o których opowiesz na nagraniu, swojego ciała lub w dowolny inny sposób. Dobór tematu i forma ekspresji zależą całkowicie od Ciebie - zachęcają organizatorzy.

Materiały (razem ze zgodą na wykorzystanie wizerunku!) do 31 sierpnia należy przesłać na adres slewandowska@csdpoznan.pl. Wzór zgody i regulamin akcji dostępne są na stronie biennaledladziecka.pl.

Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu to działanie, które trwa dwa lata. W tym czasie odbywają się wydarzenia artystyczne dla dzieci i dorosłych - spektakle teatralne, akcje twórcze, pokazy filmowe, angażujące wystawy i instalacje. Łączy je motyw przewodni Biennale: Spotkanie jako sztuka, czyli twórcza współpraca dorosłych i dzieci. Najważniejszym momentem Biennale jest Festiwal, który odbędzie się między 24 a 30 maja 2021 roku.

oprac. as