Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Międzynarodowy konkurs dla młodych solistek i solistów w Teatrze Wielkim

Już 12 stycznia w poznańskim Teatrze Wielkim odbędzie się preselekcja do jednego z najważniejszych konkursów operowych dla młodych artystów na świecie - AsLiCo Competition for Young Opera Singers.

. - grafika artykułu
Teatr Wielki, fot. Poznan Film Commission

AsLiCo to najstarszy w Europie konkurs operowy dla młodych wykonawców. Jest organizowany od 73 lat i w tym roku po raz pierwszy eliminacje odbędą się w Europie Centralnej, w poznańskim Teatrze Wielkim.

Organizacja Associazione Lirica e Concertistica Italiana wspiera działalność młodych artystów operowych organizując konkurs, w ramach którego laureaci wyłonieni spośród solistów i solistek zyskują angaż w najbardziej prestiżowych teatrach operowych a sam udział w konkursie niejednokrotnie stanowił początek znakomitych operowych karier.

W tegorocznej, 73 edycji, przewodniczącym jury festiwalowego będzie Dominique Meyer - dyrektor mediolańskiej La Scali (Teatro alla Scala).

Poza Poznaniem, preselekcje kandydatów do konkursu odbędą się jeszcze w Como (Teatro Sociale), Rzymie (Accademia Filharmonica Romana), Awinionie (Opéra Grand Awinion) i Katanie (Teatro Massimo Bellini).

Eliminacje, półfinał i finał konkursu odbywać będą się w Como, we Włoszech, od 3 do 6 lutego.

oprac. red.

  • preselekcja konkursowa AsLiCo Competition for Young Opera Singers
  • 12.01
  • Teatr Wielki
  • szczegóły