Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Już wkrótce Gala naszego Plebiscytu!

Maciej Krajewski i kino Muza to tegoroczni laureaci Plebiscytu IKS-a i portalu Kulturapoznan.pl na Człowieka Kultury i Wydarzenie Kulturalne sezonu 2018/2019. We wtorek, 17 grudnia w kinie Muza odbędzie się Gala finałowa Plebiscytu, na której nagrodzimy zwycięzców, połączona z przedpremierową projekcją filmu Osierocony Brooklyn.

,
Kino Muza w nowej odslonie, fot. archiwum kina

Maciej Krajewski (vel Łazęga poznańska) oraz kino Muza w nowej odsłonie głosami Czytelników zostali zwycięzcami 7. edycji Plebiscytu IKS-a i portalu Kulturapoznan.pl. Maciej Krajewski - fotograf, założyciel Stowarzyszenia Łazęga Poznańska i gospodarz w dawnym Atelier Foto-Wimar przy ul. Św. Marcin 75 zdobył łącznie 361 głosów; kino Muza, które za sprawą generalnego remontu otworzyło się na widzów w nowoczesnym wydaniu - 495 głosów.

Gala finałowa Plebiscytu odbędzie się 17 grudnia o g. 17.30 w kinie Muza. Prócz wręczenia statuetek zwycięzcom konkursu zaproszeni goście i poznaniacy, którzy kupią na ten wieczór bilety, obejrzą na dużym ekranie przedpremierowy pokaz Osieroconego Brooklynu w reżyserii Edwarda Nortona (kinowa premiera filmu - 20 grudnia).

Film, którego akcja rozgrywa się w latach 50. XX wieku w Nowym Jorku, opowiada historię Lionela Essroga (w tej roli sam reżyser - Edward Norton), samotnego prywatnego detektywa cierpiącego na zespół Tourette'a. Postanawia on rozwikłać zagadkę morderstwa swojego mentora i jedynego przyjaciela Franka Minny. Dysponując jedynie kilkoma wskazówkami i własnym obsesyjnym umysłem, Lionel odkrywa pilnie strzeżone sekrety, od których zależy los całego miasta. Dążąc do rozwikłania tajemnicy trafia z przesiąkniętych ginem klubów jazzowych w Harlemie do surowych slumsów Brooklynu i wreszcie na pełne przepychu salony najbardziej wpływowych graczy w Nowym Jorku. Stawia czoła zbirom, korupcji i najgroźniejszemu człowiekowi w mieście, aby uczcić pamięć przyjaciela i ocalić kobietę, która może okazać się ratunkiem dla niego samego. Scenariusz dramatu został oparty na motywach powieści Osierocony Brooklyn Jonathana Lethema, którą w 1999 r. wyróżniono nagrodą National Book Critics Circle w kategorii fikcja literacka. Poza Nortonem na ekranie zobaczymy jeszcze takie gwiazdy kina, jak Bruce Willis, Willem Dafoe, Alec Baldwin czy Cherry Jones.

as

  • Gala Finałowa Plebiscytu IKS-a i portalu Kulturapoznan.pl na Człowieka Kultury i Wydarzenie Kulturalne sezonu 2018/2019 - przedpremierowy seans filmu Osierocony Brooklyn
  • 17.12, g. 17.30
  • kino Muza, sala nr 1
  • bilety do kupienia w kinie Muza oraz na kinomuza.pl, bezpłatne zaproszenia do wygrania w konkursach na Facebooku Kulturapoznan.pl w dniach 2-10.12

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2019