Już wkrótce ukaże się pierwsza płyta z cyklu "Rec.Poloniae", prezentująca dawną muzykę sakralną twórców związanych z Wielkopolską, we współczesnych odczytaniach kompozytorów muzyki elektronicznej.
Już wkrótce ukaże się pierwsza płyta z cyklu "Rec.Poloniae", prezentująca dawną muzykę sakralną twórców związanych z Wielkopolską, we współczesnych odczytaniach kompozytorów muzyki elektronicznej.
Ukazał się właśnie wybór poezji jednego z najważniejszych współczesnych polskich poetów - Mariusza Grzebalskiego.
O każdym z nich można mówić jako o legendzie polskiej muzyki. W marcu ubiegłego roku zespół SBB i Michał Urbaniak dali wspólny koncert w radiowej Trójce. Jesienią ukazała się płyta dokumentująca ten występ. 28 lutego artyści spotkają się w klubie Blue Note.
"Młynarski obowiązkowo!" to unikalny projekt teatralny, łączący w sobie elementy koncertu i spektaklu. Nic dziwnego, skoro jego bohaterem jest bodaj najbardziej znany tekściarz w Polsce. Smaczku dodaje fakt, że sam pomysł spektaklu i jego scenariusz został rozpisany przez Mistrza we własnej osobie.
Krystyna Feldman urodziła się sto lat temu, 1 marca 1916 roku, we Lwowie. Życie spędziła w teatrze i na planie filmowym. A żyła intensywnie i nawet w "szewski poniedziałek", jak określała wolny dzień w teatrze, nie odpoczywała. Mówiła: "i tego dnia jest dużo do roboty. A to pisać trzeba, a to czytać, a to gdzieś pójść, a to to, a to tamto, a to owo".
Rozmowa z Robertem Mirzyńskim*, dyrektorem Centrum Turystyki Kulturowej "Trakt", o redefinicji Traktu Królewsko-Cesarskiego.
Gra pozorów, najnowszy kryminał Joanny Opiat-Bojarskiej, to ósma książka w jej karierze i kolejny dowód na to, że ten gatunek literacki przeżywa w Polsce największy boom od niepamiętnych czasów. Nie dość, że półki księgarń wprost uginają się pod tego rodzaju literaturą, to jeszcze polscy autorzy nie pozostają w tyle i sami konstruują świetne fabuły.
- To ciągle ten sam gitarowy zespół, ale jednocześnie w jakimś stopniu inny - pisał po premierze ostatniego wydawnictwa Happysad dla rockmagazyn.pl, Dominik Zawadzki. Grupa zagra w najbliższą sobotę na MTP.
Polska publiczność ich kocha - a oni ją ze wzajemnością. Zagrali w naszym kraju już kilka koncertów, w 2015 roku wystąpili gościnnie na Eska Music Awards. Twierdzą, że polscy fani to jedni z najlepszych na świecie. 28 lutego w Poznaniu wystąpi zespół Hurts.