Trzej panowie i trzy panie. One są kapryśne i zmienne, oni lubią rozkazywać. Czy coś z tego będzie? Zespoły Drekoty i Cuba de Zoo wystąpią 21 sierpnia w Centrum Kultury Zamek.
Trzej panowie i trzy panie. One są kapryśne i zmienne, oni lubią rozkazywać. Czy coś z tego będzie? Zespoły Drekoty i Cuba de Zoo wystąpią 21 sierpnia w Centrum Kultury Zamek.
Marzenie o pokoju i harmonii dla ludzkości - tak charakteryzuje swą kompozycję "Jerusalem Concerto" włoski twórca Angelo Gilardino. W niedzielę posłuchaliśmy jej w Auli UAM podczas porywającego koncertu inaugurującego tegoroczny festiwal Akademia Gitary.
Marzenie o pokoju i harmonii dla ludzkości - tak charakteryzuje swą kompozycję "Jerusalem Concerto" włoski twórca Angelo Gilardino. W niedzielę posłuchaliśmy jej w Auli UAM podczas porywającego koncertu inaugurującego tegoroczny festiwal Akademia Gitary.
W "Chwale Andów" Arkady Radosław Fiedler, syn słynnego podróżnika, opisuje swoją podróż do Peru, Boliwii i Ekwadoru. Autor spotka się z czytelnikami 21 sierpnia w Empiku.
W "Chwale Andów" Arkady Radosław Fiedler opisuje swoją podróż do Peru, Boliwii i Ekwadoru. Autor spotka się z czytelnikami 21 sierpnia w Empiku.
Wspomnienie o pisarce, poetce i tłumaczce Łucji Danielewskiej w 10. rocznicę śmierci.
Sezon urlopowy nie dla wszystkich potrwa do września. Kto wcześniej zawróci z górskich szlaków i bez żalu pożegna nadmorskie zachody słońca? Oczywiście, wielbiciele muzyki chóralnej! Nie trzeba ich zachęcać, by trafili do Poznania już tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego - tak żeby zdążyć na wielkie święto śpiewu.
Podczas czwartkowej Gali Zamknięcia festiwalu Transatlantyk poznaliśmy zwycięzców dwóch międzynarodowych konkursów kompozytorskich.
- Polacy lubią to, co znają i co jest popularne. My staramy się to rozszerzać, pokazywać, jak różne twarze może mieć taniec - mówi Ewa Wycichowska, dyrektor artystyczna warsztatów i festiwalu Dancing Poznań, który startuje 16 sierpnia.
Izraelski mandolinista Avi Avital, mistrz flamenco Vicente Amigo oraz słynna harfistka Arianna Savall - to największe gwiazdy tegorocznej Akademii Gitary. Oficjalna inauguracja festiwalu - w sobotę w Gnieźnie.
Takim kobietom jak tytułowa Gloria z filmu Sebastiána Lelio, można tylko kibicować...
Dancing Poznań, Akademia Gitary, Festiwal Dobrego Smaku, folklorystyczne Integracje... Szykuj się na długi i intensywny weekend - oj, będzie się działo!
Poznański reżyser, teatrolog, szef Centrum Sztuki Dziecka wraz m.in. z Joanną Olech, Anną Seniuk i Piotrem Dumałą zasiada w kapitule świeżo ustanowionej przez Annę i Bronisława Komorowskich nagrody za wybitne osiągnięcia w twórczości dla dzieci i młodzieży.
Wybitna filozofka, działaczka społeczna, badaczka tematyki globalizacji i imperializmu, profesor Gayatri Chakravorty Spivak odebrała tytuł Transatlantyk Glocal Hero Award.
To nie pierwszy i nie ostatni pewnie film opowiadający historię somalijskich piratów. Tegoroczny festiwal Sundance, z którego filmy prezentuje Transatlantyk, pełen był autorskich interpretacji nowego społecznego zjawiska.
W ostatnim dniu festiwalu Transatlantyk słynny scenograf filmowy i teatralny, zdobywca Oscara, spotka się z publicznością i poprowadzi warsztaty.
"Mój kuzyn Zoran" to ciepła historia dwóch zagubionych mężczyzn: 40-letniego Paolo i jego 16-letniego kuzyna, którzy tylko dzięki sobie nawzajem jakoś wychodzą na prostą.
Całkiem młody poznański zespół, ale stworzony przez doświadczonych muzyków: Ryba And The Witches wystąpi w sobotę w KontenerArt.
Bogusław Linda - odtwórca niezapomnianych ról w filmach Agnieszki Holland, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Władysława Pasikowskiego... - w środę spotka się z widzami festiwalu.
Amerykański producent z polskimi korzeniami, Chris Strachwitz, przez lata podróżował po kraju poszukując i nagrywając muzykę, która powoli odchodzi w zapomnienie.