Powiększ tekst
Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia.

Księgę ziół - stand-up na siedząco (i nie tylko) Anny Seniuk

05.07.2026
18:00
Akademia Muzyczna, Aula Nova, plac Stefana Stuligrosza 1 Zobacz na mapie
Bilety płatne
Opis

Spektakl, nazywany przez Annę Seniuk, stand-upem na siedząco, powstał z inicjatywy aktorki i jest w pełni autorską wypowiedzią sceniczną, analizą własnej drogi artystycznej i doświadczeń życiowych. Inspiracją dla powstania monodramu stała się książka Księga ziół Sándora Máraiego, węgierskiego prozaika, w której autor zanotował swoje przemyślenia, refleksje, wskazówki.

Książka przypomina dawny zielnik, który prostymi, ale trafnymi spostrzeżeniami leczy duszę i serce.

Anna Seniuk wykorzystała tę formę jako punkt wyjścia do osobistej i poruszającej opowieści o swojej karierze (która trwa już 60 lat!) i o życiu. Spektakl wzbogacają poetyckie teksty najwybitniejszych polskich autorów. W mistrzowskim wykonaniu Seniuk te utwory nabierają nowego, głęboko ludzkiego wymiaru.

To spotkanie z wielką aktorką, która z wdziękiem, autoironią i humorem opowiada o tym, co najważniejsze - o miłości, sztuce, samotności i wierze. Spektakl jest nie tylko artystycznym przeżyciem, ale i intymną rozmową - mądrą, wzruszającą, a zarazem pełną życia i humoru.

"Seniuk pokazuje siebie z prywatnej strony - wyciąga odręczne notatki, a torebkę i płaszcz odwiesza na krzesło. Zasiada w eleganckiej sukience przy stoliku, jakby szykowała się na przyjęcie gości, jakby prowadziła wieczór autorski. Jej opowieść o życiowych inspiracjach jest bardzo bezpośrednia, czym zjednuje sobie publiczność. Widzowie bardzo chętnie włączają się w dialog z aktorką" /Kinga Senczyk, e-teatr.pl/

Bilety w cenie 35 zł do nabycia on-line.

Organizator: Księgarnia Z Bajki

Baner
Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia. Pobierz baner (JPEG, 124,47 kB)