PIĄTEK (17.11)
Nostalgia Festival Poznań 2017, 16-18.11, Aula Artis (koncerty) i Fundacja Malta (spotkania i seanse)
Wystawa "Stypendyści sztuk wizualnych miasta Poznania 2017", galeria Rozruch, czynna do 20.11 od poniedziałku do piątku w g. 15-18
W pracowni Ambrożego Kleksa Teatru Pana O., kinoteatr Apollo, g. 11
Noc Książki w Poznaniu, aula LO św. Marii Magdaleny, od g. 12
Z cyklu Uniwersyteckie Wykłady Otwarte, gość: Joanna Rajkowska, Atrium UAP, bud. B, Al. Marcinkowskiego 29, g. 17
Festiwal Nanodramy 2017: Emily L. Leisch i zespołu Formalina, Republika Sztuki Tłusta Langusta, g. 18
Zwiedzanie wystawy Odcienie miłości w sztuce z cyklu Spacery po galerii, Muzeum Narodowe, g. 18
Koncert z cyklu Gwiazdy światowych estrad: Sharon Kam - klarnet, Ariel Zuckermann - dyrygent, Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, Aula UAM, g. 19
uwaga! premiera! Rodzina Circus Ferus, Scena Robocza, g. 19
Koncert: Illusion, CK Zamek, Sala Wielka, g. 20
Koncert: Shalom, PoemaCafe, g. 20
Koncert: Grzegorz Hyży Momenty Tour, Klub Muzyczny B17, g. 20
Koncert: Kroke & Sławek Berny, Blue Note, g. 20
Koncert: La La Land in Concert, Sala Ziem, g. 20.30
.
SOBOTA (18.11)
Nostalgia Festival Poznań 2017, 16-18.11, Aula Artis (koncerty) i Fundacja Malta (spotkania i seanse)
Warsztaty fotograficzne Przeźrocza dla dorosłych, CK Zamek, sala 8, g. 10-13
Rodzinne czytanie z asz.teatrem - Alicja w Krainie Czarów, Biblioteka Raczyńskich, Biblioteka dla dzieci, g. 11
Zwiedzanie ekspozycji dla rodzin Poszukiwacze skarbów, Brama Poznania, g. 11 i 13
Turniej gier planszowych W pustyni i w puszczy, Muzeum Literackie H. Sienkiewicza, od g. 11
Warsztaty z jesienną nudą, wiek: 5-10 lat, Galeria Miejska Arsenał, g. 11-13
Zajęcia Przygoda XIII - 5 zmysłów z cyklu Muzealna Akademia Dziecięca, wiek: 6-12 lat, Muzeum Narodowe, g. 11.15
Warsztaty Manufaktura sztuki nietypowej, wiek: 5-12 lat z dorosłymi, CK Zamek, Sala Kominkowa, g. 12
Rezydenci w rezydencji: oprowadzanie po wystawie Christiana Mayera Życie dębu olimpijskiego Corneliusa Johnsona i inne kwestie przetrwania, CK Zamek, Gabinet Greisera (sala 213), g. 12
Spotkanie Czytamy historię, Biblioteka Raczyńskich, sala 1, g. 12
Krakowski Salon Poezji z Karolem Strasburgerem, Teatr Muzyczny, g. 12
Spotkanie "Od krzesła do berlińskiego metra - wizjonerskie projekty Alfreda Grenandera" z cyklu Wielka mi sztuka!, Muzeum Sztuk Użytkowych, g. 13
Spotkanie O!powieść dla dzieci i rodziców z cyklu Zamek z książek, CK Zamek, Sala Prób, g. 15
Aukcja dla Domu Autysty, CK Zamek, g. 16
Zajęcia Maria Pinińska-Bereś, "Studnia różu", 1977. Atrybuty kobiecości? Czułe rozmowy na temat istoty płci z cyklu Dekoder, Muzeum Narodowe, g. 16
Drogi Integracji: warsztaty tańca jemeńskiego, Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe, g. 17
Spotkanie Być ojcem z Konradem Kruczkowskim, autorem książki Halo tato. Reportaże o dobrym ojcostwie z cyklu Zamek z książek: rodzi się rodzic, CK Zamek, Scena Nowa, g. 18
Festiwal Nanodramy 2017: Emily L. Leisch i zespołu Formalina, Republika Sztuki Tłusta Langusta, g. 18
MET: Anioł zagłady Thomasa Adèsa, CK Zamek, Sala Kinowa, g. 18.55
Rodzina Circus Ferus, Scena Robocza, g. 19
OFF: Premiery/Prezentacje: Dramaturgie Pracy Kobiet Kolektywu "Polska", Teatr Ósmego Dnia, g. 19
Recital Edyty Geppert, kinoteatr Apollo, g. 19.30
Koncert: Electro Acoustic Beat Session, Scena na Piętrze, g. 20
Jazz Top w Blue Note: Ed Cherry/Arek Solik Project, Blue Note, g. 20
Fest Makabra 2: "Szklana trumna", Charlie Monroe Kino Malta, g. 22
.
NIEDZIELA (19.11)
Spotkanie z cyklu Nowy czyta dzieciom, Teatr Nowy, Trzecia Scena, g. 11
Poranek z Ale Kino!, CK Zamek, Sala Kinowa, g. 12
Scenariusz dla trzech aktorów - spektakl gościnny, Teatr Nowy, Duża Scena, g. 16 i 19
XVIII Charytatywny Koncert Jesienny El Tango: Prządka Trio oraz Gabriela Medina Castro, Blue Note, g. 18
Koncert: Harlem Gospel Choir sings Adele, Aula Artis, g. 18
Festiwal Nanodramy 2017: Emily L. Leisch i zespołu Formalina, Republika Sztuki Tłusta Langusta, g. 18
Koncert Jazz in Compositions, Aula Nova, g. 19
Koncert: Hurts, hala nr 2 MTP, g. 19.30
Koncert: Marek Dyjak, Scena na Piętrze, g. 19
Koncert Maryli Rodowicz Diva Tour, gościnnie wystąpi Sławek Uniatowski, Sala Ziemi, g. 19
Era Jazzu: Ron Carter Trio, Krzesimir Dębski All Stars, Aula UAM, g. 19
Koncert: Yat-Kha (Republika Tuwy), CK Zamek, Sala Wielka, g. 19.30
Fest Makabra 2: "Pamiętam cię", Charlie Monroe Kino Malta, g. 21
wyb. sk