Kultura Poznań.pl

Książki

opublikowano:

Noc z Jeżycjadą

Na spotkanie z twórczością Małgorzaty Musierowicz do liceum św. Marii Magdaleny zapraszają w najbliższy piątek organizatorzy Nocy Książek.

.
Noc Książki w Poznaniu - 17.11 w "Marynce"

Powieści Musierowicz, przetłumaczone na wiele języków i wyróżnione prestiżowymi nagrodami, weszły do kanonu literatury młodzieżowej. W najbliższy piątek słynna "Jeżycjada" będzie tematem pierwszej Nocy Książki, która odbędzie się w liceum św. Marii Magdaleny. - Na temat "Jeżycjady" będziemy rozmawiać z prof. Beatą Gromadzką z Wydziału Polonistyki i Filologii Klasycznej UAM, która zajmuje się dydaktyką literatury i języka polskiego na wszystkich etapach edukacyjnych i jest autorką publikacji poświęconych "Jeżycjadzie" - mówi organizatorka wydarzenia, Magdalena Stawicka z Klubu Jagiellońskiego. Projekt Nocy Książki prowadzony jest bowiem przez Klub Jagielloński. Akcja od 2015 roku odbywa się w Krakowie, teraz wychodzi poza Kraków i wkracza do innych miast - w tym do Poznania.

Chętni na spotkanie z "Jeżycjadą" są zaproszeni do auli słynnej "Marynki" w piątek, 17 listopada - od południa aż do nocy.

jg

  • Noc Książki w Poznaniu
  • aula LO św. Marii Magdaleny
  • 17. 11, od g. 12
  • wstęp wolny