Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Rodzinna wiwisekcja

- Wzięliśmy na tapetę temat rodziny, rozbieramy ją do ostatniej kosteczki - zapowiadają swój najnowszy spektakl artyści z Circus Ferus. Premiera "Rodziny" 17 listopada w Scenie Roboczej.

.
fot. Andrzej Majos

"Tragedia w lumpeksie. Czyli opowieść o przeciętnym Polaku (i Polce)", "Freak Show", "Bóg zapłać" - to tylko niewielka część ich teatralnego dorobku. Ale wcale nie trzeba bywać w teatrze, by z twórczością Circus Ferus mieć do czynienia. Są autorami kilku widocznych w mieście i szeroko komentowanych akcji teatralnych i happeningów, m.in. "Zgol wąsa Poznaniowi" czy "Koleś kolesiowi kolesiem", komentujących na gorąco poznańską rzeczywistość, kontrowersyjne decyzje i działania lokalnych polityków.

Najnowsza propozycja Circus Ferus to ukłon w stronę rodziny, bo ta zdaniem twórców, pomimo przemian, jakim podlega w ostatnich latach, nadal pozostaje "podstawową komórką społeczną, w dużej mierze decydującą o tym, kim jesteśmy jako ludzie i jako społeczeństwo". - Kocham te mordeczki - to wiecie od dawna, ale poza tym, że są genialnymi ludźmi, to robią też ciekawy i zaangażowany społecznie teatr - oby i to wam nie umknęło - zaprasza na premierę Agnieszka Różyńska ze Sceny Roboczej.

Grupa, jak czytamy w zapowiedzi wydarzenia, oddając należny hołd rodzinie, chce jednocześnie odkrywać jej tajemnice. A także:

"Chcemy obcować z rodzinnym tabu.

Chcemy doświadczyć toksycznej rodziny.

Chcemy poczuć wsparcie rodzinne.

Chcemy zacieśniać więzy rodzinne.

Chcemy wyjść z rodziną dobrze na zdjęciu" - deklarują

Dlaczego?

"Ponieważ jest najważniejsza (mimo wszystko)?

Ponieważ z niej pochodzimy?

Ponieważ nie można się od niej uwolnić?

Ponieważ w rodzinie nic nie ginie?"

mnl, sk

  • "Rodzina" Circus Ferus
  • Scena Robocza
  • premiera:  17.11, g. 19
  • kolejny spektakl:  18.11, g. 19