Kultura Poznań.pl

Kultura

opublikowano:

Wyjdź na zewnątrz

Najbardziej znane nazwiska polskiego outdooru, spotkania i prelekcje, warsztaty tematyczne i pokazy niezwykłych filmów górskich i podróżniczych. Od 17 do 19 maja w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbędzie się kolejna edycja Getaway Outdoor Festival.

.
Pierwsza edycja festiwalu, fot. materiały organizatorów

Zapoczątkowany rok temu festiwal już drugi raz przyciągnie do stolicy Wielkopolski ludzi outdooru, czyli miłośników aktywnych form spędzania czasu na świeżym powietrzu, wszelkiej maści podróżników, pasjonatów kina offowego oraz wielbicieli literatury podróżniczej.

Getaway to świetna okazja do spotkania z autorami bestsellerowych książek i artykułów z gatunku literatury podróżniczej, faktu i reportażu, twórcami filmów i fotografami. Wśród nich znajdą się m.in.: Martyna Wojciechowska - dziennikarka telewizyjna, podróżniczka, wielokrotnie nagradzana za dokument Ludzie Duchy oraz serie książek Kobieta na krańcu świata, Dzieci świata i Zwierzaki świata; Mateusz Waligóra - jedyny człowiek w historii, który przeszedł pieszo pustynię Gobi bez wsparcia z zewnątrz, twórca niecodziennych reportaży i zdjęć, autor książki TREK. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu; Kamila Kielar - podróżniczka, dziennikarka, fotografka zwracająca szczególną uwagę na etykę podróżowania i ważne dla przyrody tematy; Anna Jaklewicz - podróżniczka, archeolog i autorka książek reportażowych, wyróżniona za Indonezję. Po drugiej stronie raju; Jakub Rybicki - podróżnik, fotograf - wielokrotnie nagradzany za niezwykłe podróżnicze ujęcia czy dobrze znany w Poznaniu duet Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak - właściciele popularnej restauracji i kawiarni, miłośnicy rodzinnych podróży, twórcy dwóch atlasów z przepisami Lubię. Atlas z przepisami i Ameryka!.

Na kinowym ekranie swoje poznańskie premiery będą miały wyjątkowe, zagraniczne i polskie produkcje niezależne. - Filmy będą zachwycać pięknymi zdjęciami, przedstawiać niezwykłe historie, ale także poruszać ważne dla natury tematy. Wśród tytułów znajdą się m.in.: No Trace Tatra, czyli pieszo wokół Tatr z Markiem Kamińskim w reż. Bartka Solika, Blue heart - batalia o ostatnie dzikie rzeki Europy w reż. Brittona Caillouette'e czy Around the ice w reż. Roberta Kibarta - opowieść o pierwszym rejsie non stop dookoła Antarktydy - zdradzają organizatorzy.

Uczestnicy imprezy będą mogli również wziąć udział w licznych warsztatach i zajęciach w plenerze. Do wyboru m.in. spływ kajakowy, lot balonem, warsztaty wspinaczkowe, szybowcowe, fotograficzne czy technik wspinaczkowych, joga nad Wartą albo WartaCamp, czyli nocleg pod gołym niebem w samym sercu miasta.

Anna Solak

  • Getaway Outdoor Festival
  • Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej
  • 17-19.05
  • bilety: 45/95 zł (bilet 1-dniowy/3-dniowy karnet)

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2019