Książka Marka Zajączkowskiego "Wielkopolskie oddziały wojsk łączności 1919-1939" to pierwsze pełne opracowanie dziejów wojsk łączności z terenu Wielkopolski. Monografia ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania.
Książka Marka Zajączkowskiego "Wielkopolskie oddziały wojsk łączności 1919-1939" to pierwsze pełne opracowanie dziejów wojsk łączności z terenu Wielkopolski. Monografia ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania.
Ukazały się "Wiersze zebrane" Zuzanny Ginczanki - polskiej poetki żydowskiego pochodzenia, tragicznie zmarłej w czasie II wojny światowej.
Maciej Morawski - wieloletni korespondent Radia Wolna Europa w Paryżu, zaufany współpracownik, wierny przyjaciel Jana Nowaka-Jeziorańskiego - będzie w piątek gościem w Bibliotece Raczyńskich.
Ewa Lipska, poetka i felietonistka, spotka się z czytelnikami 25 marca w Zamku.
Szwedzka autorka książek o pierwszoklasistce Duni będzie gościem spotkania w ramach cyklu "Nowy czyta dzieciom".
Gośćmi najbliższego spotkania z cyklu "Seryjni poeci" będą Barbara Klicka, Bianka Rolando oraz Bartłomiej Majzel.
W trzeci weekend marca już po raz czternasty odbędą się Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży. Tegoroczna edycja dedykowana jest Ignacemu Krasickiemu - w 280. rocznicę urodzin - oraz zmarłej 10 lat temu Emilii Waśniowskiej.
Dwanaście publikacji dotyczących Poznania powalczy o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza. Zwycięzców poznamy 19 marca.
Jest nazywana reporterką równościową, bo pisze o tych, którym trudniej. Lidia Ostałowska spotka się z czytelnikami 10 marca w CK Zamek.
- Będziemy literaturę smakować, krytykować i drzeć - zapowiadają organizatorzy "literuFKI". Na pierwszym spotkaniu w ramach nowego literackiego cyklu o swojej poezji opowie Xawery Stańczyk.
"Poznań. Plan minimum" to nowoczesny przewodnik ze sporą dawką "niepodręcznikowych" informacji. Właśnie ukazał się nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania.
Gośćmi najbliższego spotkania w ramach cyklu "Seryjni poeci" będą Jakobe Mansztajn i Marcin Orliński.
Poznań odwiedzi wielka dama poezji polskiej - Julia Hartwig. W poniedziałek, 2 lutego, odbierze doktorat honoris causa UAM. Dzień później spotka się z czytelnikami w Bibliotece Raczyńskich.
Krótko po śmierci Stanisława Barańczaka ukazała się książka "Poeta i duch wolności. Szkice o twórczości Stanisława Barańczaka", wydana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury.
Poznańską Nagrodę Literacką ustanowiło wspólnie miasto i Uniwersytet im. A. Mickiewicza. Prezydent i rektor podpisali list intencyjny w tej sprawie. Jednym z patronów nagrody jest Stanisław Barańczak.
Ukazała się na rynku książka "Wilki Dwa", napisana wspólnie przez Roberta "Litzę" Friedricha i dominikanina O. Adama Szustaka. Opublikował ją krakowski Znak.
Tor Regatowy Malta, Poznański Szybki Tramwaj, Liceum św. Marii Magdaleny, Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, Biennale Sztuki dla Dziecka, Poznański Teatr Tańca Ewy Wycichowskiej, Muzeum Literackie im. Henryka Sienkiewicza, Konkurs Wieniawskiego - kto łączy te i wiele innych, dość odległych od siebie przedsięwzięć? Andrzej Wituski!
Trwa cykl "Klucze do wyobraźni", w ramach którego do Poznania przyjeżdżają znani pisarze. Gościem wtorkowego spotkania w CK Zamek będzie laureatka Nagrody Kościelskich, Nagrody Literackiej Gdynia, wielokrotnie nominowana do Nagrody NIKE - Magdalena Tulli.
W najbliższy poniedziałek w CK Zamek odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Seryjni poeci. Tym razem wokół "Wierszy wybranych" Stanisława Czycza oraz książki Jerzego Ficowskiego "Lewe strony widoków".
Twórcy poznańscy i nie tylko, klasycy i twórcy wciąż relatywnie młodzi: Iłłakowiczówna, Ficowski, Czycz, Foks, Sośnicki, Kaczanowski. W Poznaniu ukazały się właśnie zbiory ich twórczości.