Kultura Poznań.pl

Festiwale

opublikowano:

Kolorowy kalejdoskop

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń to doskonała okazja do posłuchania o dalekich wyprawach i podzielenia się własnymi przeżyciami z podróży. 14 lutego festiwal wystartuje już po raz ósmy, przez trzy dni gromadząc opowieści o najdalszych zakątkach świata w jednym miejscu.

.
Festiwal Śladami Marzeń, fot. Norbert Rzepka

Równolegle odbywające się Festiwal Śladami Marzeń i Targi Turystyczne Tour Salon w Poznaniu to doskonała okazja do wspólnego "odwiedzenia" wszystkich możliwych kontynentów. Jak zapewniają organizatorzy: "To idealna okazja do znalezienia podróżniczych inspiracji, zgłębienia wiedzy na temat ciekawych regionów, poznania pasjonatów, ciekawych podróżników, autorów książek podróżniczych czy znalezienia towarzyszy podróży. Krótko mówiąc, celem festiwalu jest inspirowanie siebie nawzajem i dzielenie się globtroterską wiedzą w przyjaznej atmosferze - i to bez względu na wiek, miejsce zamieszkania, dotychczasowe doświadczenia podróżnicze czy budżet przeznaczany na wyprawę".

I rzeczywiście, zaproszeni w tym roku goście to prawdziwie kolorowy kalejdoskop osobowości, doświadczeń i celów podróży. Festiwal odbywa się w formie konkursu i jest podzielony na dwie kategorie: Polska i Świat. Podczas tradycyjnych prelekcji, bez których nie mógłby się odbyć żaden podróżniczy festiwal, o swoich wyprawach opowie ponad 20 podróżników. Wśród nich m.in. Bartek Sabela (Kongo - jądro chciwości), Stasia Budzisz (Pokazucha. Na gruzińskich zasadach), Karol i Ola Lewandowscy (Busem przez świat. Droga 66), Magda Lassota (W cieniu Everestu), Natalia Mileszyk (Iran - historia powrotów) czy Dominik Szmajda (Przez dżunglę na packraftach).

Festiwal szczególne miejsce w gronie gości oddaje też osobom, które mimo przeciwności losu, takich jak na przykład niepełnosprawność czy trudniejsza sytuacja życiowa, znajdują odwagę, by pokazać światu, że każdy może podróżować, a przeszkody w spełnianiu marzeń są tylko w naszej głowie. Nie sposób też nie zauważyć, że jego twórcy co roku starają się jak najbardziej urozmaicać program, więc i podczas tej edycji będzie można zdobyć dodatkowe umiejętności oraz poszerzyć swoją wiedzę, m.in. podczas warsztatów fotograficznych, prezentacji na temat survivalu czy zajęć dotyczących pisania książek. Dodatkowo będzie można skorzystać z konsultacji medycznych, spotkać ulubionych autorów książek, a podczas wieczorów integracyjnych nawiązać nowe znajomości. Wreszcie, wybrać się na koncert berlińskiego zespołu Riders Connection, którzy po raz drugi zagrają w Polsce - i to po raz drugi na Festiwalu.

Anna Solak

  • 8. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń
  • MTP, pawilon 15
  • 14-16.02
  • bilety: 25-45 zł
  • szczegóły na Facebooku i IG: sladami_marzen

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2020