Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Poznanianki rozmawiają między sobą

Trwa właśnie Poznański Tydzień Kobiet, a jego wisienką na torcie będzie dwudniowy cykl wydarzeń pod hasłem "Women Talk Poznanianki 2023". Dyskusje, warsztaty (i nie tylko!) odbędą się w dniach 12-13 października w Pawilonie, kinie Muza i Teatrze Ósmego Dnia.

. - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

Akcja społeczna "Poznanianki" jest punktem wyjścia do rozmowy o kobietach, ich doświadczeniach i przemyśleniach. W jej ramach, w trakcie cyklu "Women Talk" uczestniczki nie tylko porozmawiają na temat zdrowia i inkluzywności, ale także obejrzą film dokumentalny Kobieta w kinie Muza i posłuchają performatywnego czytania książki Niewidzialne kobiety Carine Criado Perez.

12 października w Pawilonie odbędą się debaty o siostrzeństwie i inkluzywności. Start o godz. 9.30. Z kolei o 18 drag queen Twoja Stara zaprasza do debaty Rozmowy przy stole. Za wizerunkiem scenicznym Twoja Stara stoi Piotr Buśko, wrocławski aktywista, rzecznik prasowy Kultury Równości, jeden z bohaterów głośnego filmu dokumentalnego o polskim dragu i burlesce - Nago. Głośno. Dumnie.

Tego samego wieczoru w Teatrze Ósmego Dnia odbędzie się spektakl - performatywne czytanie Niewidzialnych kobiet, książki, która udowadnia jak wiele rozwiązań na świecie zostało zaprojektowanych wyłącznie dla mężczyzn, w oparciu o męską fizjologię czy psychikę. Czytać i interpretować Niewidzialne kobiety będą zarówno aktorki, jak i zaproszone do tego projektu amatorki.

13 października odbędą się z kolei 3 moduły warsztatowe poświęcone pracy z ciałem i wzmacnianiu pewności siebie oraz dobrostanu psychicznego. Wieczorem w kinie Muza odbędzie się otwarty pokaz filmu Kobieta - po seansie organizatorzy zapraszają widzki i widzów do wspólnej rozmowy.

Akcja społeczna "Poznanianki" to projekt Miasta Poznań prezentujący silne, niezależne i wyjątkowe kobiety w naszym mieście. Projekt jest realizowany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, we współpracy z poznańskimi instytucjami kultury i organizacjami samorządowymi. 

Więcej o Poznańskim Tygodniu Kobiet pod tym linkiem.

oprac. iz

  • spotkania z cyklu "Women Talk" w ramach Poznańskiego Tygodnia Kobiet
  • 12-13.10
  • Pawilon, kino Muza, Teatr Ósmego Dnia
  • zapisy/wstęp wolny