Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Pop na MTP, rock w Arenie

Już dziś w targowej "dwójce" wystąpi brytyjska wokalistka Jessie Ware, nazywana "nową Sade". W Arenie będzie znacznie ostrzej: rusza pierwsza edycja poznańskiego Lux Festivalu.

Afisz Lux Fest.mat.org. - grafika artykułu
Afisz Lux Fest, mat. org.

Jessie Ware znana jest z występów z elektroniczno-dubstepową formacją SBTRKT, a w tym roku zadebiutowała świetnym solowym krążkiem "Devotion". W swej muzyce łaczy elementy pop, soul i R&B. Uważana jest za wielką nadzieję pop, a bilety na poznański koncert cieszyły się tak wielkim zainteresowaniem, że organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu koncertu z klubu SQ do Hali nr 2 MTP. Impreza zacznie się o godzinie 19.00 występem supportującego Ware setu Novika & Mr. Lex.

W Arenie natomiast prawdziwa uczta dla fanów mocnych brzmień. Rockowy festiwal LuxFest zorganizowany z inicjatywy lidera grupy Luxtorpeda, Roberta "Litzy" Friedricha, zgromadzi takie kapele jak Mokrofon, Pięć Dwa Dębiec, Moleo Reggae Rockers, Luxtorpeda i Myslovitz. Będzie więc lokalnie (choć nie tylko), energetycznie i dynamicznie. Otwarcie bram o godzinie 14.00, a o 15.30 festiwal rozpocznie Arka Noego. Potem będzie już tylko coraz ostrzej.

Katarzyna Kamińska