Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Konkurs na dyrektora Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości

Prezydent Poznania ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. Oferty można składać do 15 listopada.

Fot. Wielkopolskie Muzeum Niepodległości
fot. Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

W skład Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości wchodzi pięć oddziałów: Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Odwachu na Starym Rynku, Muzeum Martyrologii Wielkopolan w Forcie VII, Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii Poznań na Cytadeli oraz Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956 znajdujące się w podziemiach Zamku przy ul. Św. Marcin. Kolekcja Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości to ponad 20 tysięcy eksponatów, prezentowanych na wystawach stałych i czasowych. W planach placówki jest obecnie budowa nowej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego przy Wzgórzu św. Wojciecha na działce, gdzie obecnie znajduje się lodowisko "Bogdanka".

Ogłoszenie konkursowe przewiduje, że kandydaci muszą m.in. przedstawić autorski program bieżącego funkcjonowania instytucji i jej rozwoju na okres minimum 4 lat. Oferty można składać do 15 listopada w sekretariacie Wydziału Kultury. Przewidywany termin rozpatrzenia wniosków oraz zakończenia postępowania konkursowego to 9 grudnia.

mat