Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Koncert charytatywny - dla Igora

Gramy dla Igora to koncert charytatywny na rzecz zmagającego się z chorobą poznańskiego fotografika - Igora Drozdowskiego. Wydarzenie już 25 października w klubie Blue Note. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć artysty.

Kobieta w długiej sukni z odsłoniętymi plecami siedzi w wodzie, twarz unosi ku niebu. - grafika artykułu
Jedna z prac artysty, fot. Igor Drozdowski

Podczas koncertu wystąpią m.in.Krzysztof Antkowiak, autor dziecięcego hitu Zakazany owoc, Michał Kowalonek, lider zespołu Snowman i były wokalista Myslovitz, Wojtek Hoffman, gitarzysta legendarnego zespołu Turbo i Bolo Pietraszkiewicz z zespołu Stare Dobre Małżeństwo, a także Zuza Babiak, Łukasz Gronowski i Bartosz Melon Melosik. Celem akcji jest zebranie funduszy na leczenie związanego z Poznaniem od 30 lat artysty fotografika Igora Drozdowskiego i wsparcie go w trudnej życiowej sytuacji, w jakiej znalazł się po tym, gdy zdiagnozowano u niego glejaka mózgu.

Koncert odbędzie się w klubie Blue Note w Poznaniu, a cegiełką na wejście będzie darowizna w wysokości 50 złotych przeznaczona na pomoc dla Igora. Wydarzenie uświetni wystawa zdjęć autorstwa Igora Drozdowskiego, przedstawiająca niezwykłe portrety wybitnych postaci ze świata sztuki - polskich muzyków i ludzi filmu, m.in.Tomasza Stańki, Macieja Maleńczuka, Stanisława Soyki, Justyny Steczkowskiej, Jana AP Kaczmarka czyJana Nowickiego. Część powyższych prac, a także fotografii ze świata mody, w którym Igor uchodzi za twórcę potrafiącego nadać sesjom komercyjnym rangę sztuki, będzie dostępna na miejscu w formie nagród oferowanych w ramach serwisu zrzutka.pl.

oprac. red

  • Gramy dla Igora - koncert charytatywny na rzecz Igora Drozdowskiego
  • 25.10, g. 19
  • Blue Note
  • bilety-cegiełki: 50 zł