Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Granica w obiektywie

Na granicach to dokumentalny zapis sytuacji, w których znaleźli się ludzie uwięzieni między granicami geograficznymi, prawnymi i moralnymi. Wystawa fotografii Macieja Moskwy od wtorku 18 stycznia do obejrzenia w holu Centrum Kultury Zamek. 

/ - grafika artykułu
fot. materiały organizatorów

Od lata 2021 roku do Polski przez Białoruś, przekraczając zieloną granicę, zaczęli docierać ludzie, zwabieni wcześniej przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Prezydent Białorusi postanowił użyć przeciwko Unii Europejskiej politycznego szantażu, wykorzystując do tego tych, którzy znaleźli się w życiowym potrzasku i zdecydowali się szukać nowego domu w Europie. Po raz pierwszy od dekad przed Polakami stanęli ludzie proszący o pomoc, ludzie spoza granic naszego kraju. We wrześniu 2021 roku w obszarze przygranicznym polskie władze wprowadziły stan wyjątkowy.

Zdjęcia autorstwa fotoreportera kolektywu "Testigo Documentary" Macieja Moskwy można będzie oglądać od wtorku na parterze CK Zamek. Moskwa jest absolwentem Sopockich Szkół Fotografii. Zajmuje się fotoreportażem i długoterminowymi projektami fotograficznymi. Od 2011 roku wielokrotnie podróżował do Syrii, gdzie dokumentował skutki konfliktu i rewolucji antyrządowej.

- Już teraz zapraszamy 2 lutego o godzinie 18 na spotkanie z Maciejem Moskwą, które poprowadzi Włodzimierz Nowak - zapowiadają organizatorzy wystawy.

oprac. red.

  • Wystawa fotografii Macieja Moskwy Na granicach
  • 18.01-20.02
  • Hol Wielki, CK Zamek
  • wstęp wolny