Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Spektakl - Boska!

2018-10-29 ( poniedziałek )
19:00
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, ul. Aleksandra Fredry 9, Poznań

Pożegnanie z tytułem. 
Boska! Po raz ostatni w Poznaniu 
"Boska!", czyli spektakl, którego nie trzeba polecać.  Kiedy tylko pojawia się na afiszu, tłumy ustawiają się pod kasą biletową, bo tak wielka jest chęć wysłuchania boskiego fałszu Krystyny Jandy w roli Madame Florence Foster Jenkins! Janda brawurowo odgrywa swoją bohaterkę, z dystansem i wielką czułością a publiczność płacze ze śmiechu.

Reżyseria: Andrzej Domalik
Występują:

  • Krystyna Janda,
  • Krystyna Tkacz,
  • Ewa Telega,
  • Anna Iberszer,
  • Wiktor Zborowski
  • Maciej Stuhr

Światowy hit teatralny! Tekst oparty na historii życia FLORENCE FOSTER JENKINS, słynnej postaci ze świata opery, najgorszej śpiewaczki świata.
To spektakl o tym, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia. Zabawna i momentami zdumiewająca opowieść o Florence Foster Jenkins - bogatej ekscentryczce, która, nie mając ani słuchu, ani głosu występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata, zapełniając Carnegie Hall do ostatniego miejsca. Radośnie fałszując, wierząc jednocześnie w swój talent i słuch muzyczny, Jenkins mowiła: "Ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam". Ta prawdziwa opowieść o jednej z najdziwniejszych postaci dwudziestowiecznej kultury pokazuje jednocześnie, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia.

Czas trwania spektaklu: 160 min., 1 przerwa

Producent spektaklu: Teatr Polonia w Warszawie
Organizator: Agencja GRUV ART

Patroni medialni: IKS, kulturapoznan.pl, WTK, epoznan.pl, SUKCES PO POZNAŃSKU, POZNAŃSKI PRESTIŻ

_

Bilety w cenach 50, 60, 100, 120, 160, 170 i 180 zł (w zależności od miejsca).

Fot. Robert Jaworski

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

Plakat