Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Dzień Najmłodszego Odkrywcy w Laboratorium Wyobraźni

2018-10-27 ( sobota )
10:00-12:00
Wystawa Czerwona, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, bud. A2, Poznań

Kategoria: Dziecko

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowany został program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje:

1. Experymentarium: Laboratorium Zabawy, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Opiekunami sprawdzą, czy można stworzyć kwadratowe bańki mydlane oraz czy można sprawić, że piłki będą znikać. Ponadto, Maluchy sprawdzą, jak zrobić domową piaskownicę, a do domu zabiorą mydełko gniotek, które posłuży zarówno do zabawy, jak i do kąpieli.

2. Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych - dzieci będą patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

3. Gra akustyczna Knoocker - w tej części nadal dzieci będą zachwycać się kolorami, ale także ruchomymi obrazami. Postarają się skoordynować rzuty piłeczkami w ekran tak, aby złapać kolorowego kota, rozbić balony oraz sprawić, aby na świat przyszły małe dinozaury.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl/dzien-najmlodszego-odkrywcy-27-pazdziernika/