Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Czwartek Literacki w Pałacu Działyńskich - Wszystkie kobiety Owidiusza

2018-10-25 ( czwartek )
18:00
Sala Czerwona Pałacu Działyńskich, Stary Rynek 78/79, Poznań

WYJĄTOWO W PIĄTEK!

Wszystkie kobiety Owidiusza

  • Rozmawiają: Marlena Puk, Ewa Skwara, Elżbieta Wesołowska.
  • Prowadzenie: Piotr Bering

Dr Marlena Puk - latynistka w Instytucie Filologii Klasycznej UAM. W jej badaniach szczególne miejsce zajmuje poezja Owidiusza oraz jej recepcja w literaturze i malarstwie; interesuje ją także zagadnienie wygnania w starożytności. Jest współautorką przekładu wybranych elegii wygnańczych Owidiusza.

Prof. Ewa Skwara - latynistka, literaturoznawczyni w Instytucie Filologii Klasycznej UAM. Badaczka teatru antycznego i jego szeroko pojętej recepcji, uwzględniającej także operę i film. W swoich pracach dużo miejsca poświęca komedii rzymskiej; jest wybitną tłumaczką sztuk Plauta i Terencjusza oraz utworów Owidiusza.

Prof. Elżbieta Wesołowska - znawca i tłumaczka m.in. twórczości Seneki, Cycerona i Owidiusza; zajmuje się także związkami antyku z polskim romantyzmem i teatrem szekspirowskim. Dyrektor Instytutu Filologii Klasycznej UAM; redaktor "Symbolae Philologorum Posnaniensium"; przewodnicząca Jury Konkursu recytatorskiego Verba Sacra.

Prof. Piotr Bering - mediolatynista, historyk, badacz średniowiecznego teatru i średniowiecznej twórczości kronikarskiej. Zajmuje się również teatrem renesansowym i barokowym oraz recepcją antyku w kulturze staropolskiej. Pracownik Instytutu Filologii Klasycznej UAM.

Wstęp wolny.

_
opr.LT

Plakat