Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Koncert - Zbigniew Namysłowski

2018-10-13 ( sobota )
21:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek)

BNPC 2018: Zbigniew Namysłowski

Legendarny polski saksofonista wystąpi podczas corocznego Blue Note Poznań Competiotion!

Zbigniew Namysłowski urodził się w Warszawie 9 września 1939. Naukę gry na fortepianie, a później na wiolonczeli pobierał w szkołach muzycznych Krakowa i Warszawy. I właśnie wiolonczela była pierwszym instrumentem, na którym wystartował jako jazzman. Było to w 1957 r. w Klubie Studenckim Hybrydy i później na Festiwalu Muzyki Jazzowej w Sopocie. Początkowo fascynował go jazz tradycyjny, a puzon (wiolonczela poszła w odstawkę) był instrumentem, na którym grał w znanych polskich zespołach dixielandowych. Był liderem Modern Dixielanders.

Potem odkrył jazz nowoczesny i rozpoczął karierę saksofonisty. Grał na prawie całym świecie - we wszystkich krajach Europy oraz USA, w Kanadzie, Indiach, Australii, Nowej Zelandii, Izraelu, Kubie, Meksyku, Brazylii, Kuwejcie, Szwecji, Austrii, Południowej Afryce. Wydał około 30 płyt autorskich. Wiele z nich wydanych za granicą. W Anglii "Lola" - pierwsza polska płyta wydana poza granicami kraju, "Song Of The Pterodactil" ze słynnym Tonym Williamsem (Miles Davis Quintet) na bębnach, we Włoszech "1,2,3,4...", w Niemczech "Jasmin Lady", "Live In Balver Hoehle", w USA "Namyslovski" i "Air Conditio".

Płyty takie jak "Winobranie", "Kuyaviak Goes Funky", stały się w Polsce super przebojami jazzowymi, oraz zostały uznane płytami wszech czasów w polskim jazzie.

Bilety w cenie :

  • 95 zł - pierwsza pula (wyprzedane!)
  • 120 zł - druga pula

opr.LT, akt.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/