Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

Epic Game Music - wieczór muzyki epickiej z gier

2018-10-12 ( piątek )
20:30
Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14

EPIC GAME MUSIC to nowy muzyczny projekt, który pojawi się w Poznaniu w trakcie POZNAŃ GAME ARENA 2018 i będzie potężnym i zarazem mocno emocjonalnym otwarciem tych niezwykłych targów i spotkań miłośników wirtualnego świata gier. 

W piątkowy wieczór, 12 października, w dniu inauguracji POZNAŃ GAME ARENA, w przepięknej Sali Ziemi ponad 50-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra oraz kilkudziesięcioosobowy skład  Chóru Akademickiego UAM (kierownik artystyczny Beata Bielska) pod batutą Adama Domurata wypełni muzyczną przestrzeń w rytm niezwykłej epickiej muzyki, która towarzyszy wielu polskim oraz międzynarodowym grom komputerowym.

W repertuarze koncertu nie zabraknie kultowych soundtracków z popularnych gier zagranicznych jak i polskich producentów. Pojawią się utwory m.in. z gier: "Wiedźmin", "Assassin's Creed", "Morrowind", "Skyrim", "Zelda", "Diablo", "Battelfield" oraz premierowe wykonanie utworu z gry "Kursk". Miłośnicy muzyki epickiej usłyszą również kilka utworów ze znanych filmów, które z pewnością trzeba wysłuchać w takim niezwykłym składzie muzycznym.

Podczas koncertu odbędzie również finał EPIC GAME MUSIC Award - konkursu dedykowanego twórcom muzyki do gier. Specjalne grono zaszczytnego Jury (Michał Cielecki, Marcin Przybyłowicz, Adam Skorupa, Mikołaj Stroiński i Krzysztof Wieczynkiewicz) wyłonią najlciekawszą zgłoszoną aranżację, która zostanie premierowo odegrana symfonicznie w trakcie koncertu.

CoOperate Orchestra to poznańska orkiestra symfoniczna założona i prowadzona przez dyrygenta Adama Domurata i managera Patrycję Jesionek. Od 2010 roku, CoOperate Orchestra wystąpiła w ponad 80 koncertach podczas licznych festiwali, projektów kulturalnych, konferencji naukowych, jubileuszy czy gali charytatywnych zarówno w Polsce jak i za granicą.

Chór Akademicki UAM to niemalże 50 lat kontynuowania chóralnych tradycji wielkopolski poprzez dzielenie się śpiewaczą pasją. Powstały w 1966 roku zespół początkowo zrzeszał pracowników i studentów jedynie macierzystej uczelni. Dziś jednak w jego kręgach odnaleźć można wszystkich tych, którzy swoim głosem i zaangażowaniem dali dowód szczerej chęci muzykowania.

Visual Production to doświadczony producent z branży audiowizualnej, specjalizujący się w organizacji kreatywnych projektów multimedialnych i audiowizualnych. Visual Production zajmuje się szeroko pojętą produkcją wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, w tym koncertów, pokazów filmowych i innych artystycznych przedsięwzięć oraz kompleksową organizacją sfery wizualnej.

Bilety w cenach: 59, 79, 99 i 119 zł (w zależności od miejsca).

_
opr.sw akt.lt

Bilety dostępne w:

Plakat