Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Spektakl - Sztama

2018-10-10 ( środa )
11:00
Scena Wspólna, ul.Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą, Poznań

Wiek uczestników: od 15 lat.

Reżyseria: Dorota Abbe
Scenariusz: Dorota Abbe, Łukasz Kuźmiński
Scenografia, kostiumy: Paula Buczyńska
Występują:
Członkowie Grupy Teatralnej Wikingowie: Leszek Noster, Leszek Furmanek, Zbigniew Krakowski, Dariusz Baumann
Absolwenci studia aktorskiego STA: Julia Patan, Kinga Roszak, Piotr Czekała, Mateusz Pluta

Grupa młodych pasjonatów teatru i działaczy LGBT nie dostaje dotacji na przedstawienie o wykluczeniu osób homoseksualnych, w związku z tym zwracają się z propozycją zrobienia spektaklu do ośrodka dla bezdomnych. Bezdomni, którzy przez większość swojego dotychczasowego życia byli traktowani jako obywatele drugiej  kategorii i stykali się z ludzkim uprzedzeniem oraz stereotypowym postrzeganiem ich, nagle muszą się skonfrontować z własnymi uprzedzeniami.
Skąd biorą się uprzedzenia? Czy jest możliwa zmiana sposobu myślenia, postrzegania świata? Ile to nas kosztuje? Czy wystarczy bliżej poznać to, czego się boimy, żeby lęk zniknął? I wreszcie - czy teatr może wpływać na rzeczywistość, czy może ją zmieniać?
Wikingowie to grupa teatralna stworzona cztery lata temu przez mieszkańców Ośrodka dla Bezdomnych w Szczepankowie. Opiekę artystyczną nad jej działalnością objęła Dorota Abbe, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu. Ich pierwszy spektakl - Powrót Wikingów opowiadał o kolejach losu ludzi bezdomnych, o ich marzeniach i planach, o różnych przyczynach bezdomności. Drugi spektakl - Nibylandia mówił o wychodzeniu z bezdomności.

Po spektaklu dyskusję poprowadzi Krzysztof Cicheński.

Wiek uczestników: od 15 lat.

Bilety w cenie 18 zł (9z KRD i KS).

_
opr.LT

Bilety dostępne w: