Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Z klocków: mania kolekcjonowania - warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat

2018-10-06 ( sobota )
10:15
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań

Z klocków: mania kolekcjonowania - warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat towarzyszące wystawie "Z klocków. Jak poukładać miasto".

Warsztaty towarzyszące wystawie "Z klocków" będą okazją do aktywnego poznania dziedzictwa materialnego i niematerialnego Poznania i spojrzenia na nie między innymi przez pryzmat postaci z nim związanych. Poprzez wspólne budowanie, pracę zespołową i zabawę, wykorzystując różnorodne materiały, rozbudzona zostanie wyobraźnia oraz kreatywność i odkryte zostaną nowe znaczenie elementów krajobrazu miasta. Brama Poznania zaprasza do wspólnego układania miasta.

Monety, muszle, karty z piłkarzami, serwetki - co jeszcze można zbierać? A gdyby tak swoją kolekcją podzielić się z innymi? W trakcie warsztatów uczestnicy poznają postać człowieka, który postanowił stworzyć niezwykłą kolekcję dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz sprawdzą, w jaki sposób można przechowywać najcenniejsze skarby.

Czas trwania: ok. 120 min. Zajęcia są bezpłatne.

Zapisy: Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.bramapoznania.pl na adres edukacja@bramapoznania.pl Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje o zajęciach pod nr tel. 61 647 7625.

Wydarzenia realizowane są w ramach projektu "Z klocków budowanie - dziedzictwa poznawanie" dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".