Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Koncert zespołów Taake, Bölzer i One Tail, One Head

2018-10-04 ( czwartek )
18:30
Klub U Bazyla, ul. Norwida 18A, Poznań

Taake (Bergen, Norwegia)
Autentyczna, rdzennie norweska twórczość Taake nie przestaje cieszyć się szacunkiem fanów Black Metalu i wciąż budzi silne emocje. Formacja, której od ponad dwóch dekad przewodzi obrazoburczy Hoest ma w dorobku siedem albumów i szereg pomniejszych wydawnictw. Ostatnie z nich, płyta "Kong vinter", miało premierę pod koniec zeszłego roku. W październikowy wieczór, koncert Norwegów ściągnie nad Poznań mrok północnych lasów roztoczy aurę rodem z Bergen, w którym nieustannie płaczą niebiosa.

Bölzer (Zurich, Szwajcaria)
Duet, który za sprawą debiutanckiej Epki "Aura" (2013) wziął szturmem światową scenę ekstremalną, dając jej jeden z najbardziej przebojowych utworów - "Entranced by the Wolfshook". Szwajcarski Bölzer miał okazję już kilkakrotnie gościć w naszym kraju, w tym m.in. na wspólnych koncertach z Triptykon, Behemoth i Deströyer 666. Debiutanckim albumem "Hero" (2016), KzR i HzR udowodnili swoją twórczą odrębność, proponując autorskie zderzenie black i death metalu, emanujące pierwotnym, szamańskim transem i nie wzbraniające się przed wycieczkami w psychodeliczne rejony.

One Tail, One Head (Trondheim, Norwegia)
Jeden z najbardziej wyrazistych przedstawicieli prężnie działającej sceny Nidaros (dawna nazwa Trondheim). Choć w dorobku mają zaledwie dwie demówki i krótkie epki, One Tail, One Head generują magnetyzm większy niż dziesiątki współczesnych im zespołów. Skąpany we krwi miks black metalu, rock'n'rollowego szaleństwa i punkowej bezczelności znalazł już legiony zwolenników w Europie i Ameryce. Pora, by po dwóch koncertach z Mgłą w Krakowie po raz kolejny zapłonęła Wielkopolska. Nie będzie to trudne, tym bardziej, że na koncercie OTOH promować będą swój długo oczekiwany płytowy debiut.

Bilety w cenie 80 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: