Kultura w Poznaniu

Repertuar kin

Cięcie

Opis

"Tanio, szybko, przyzwoicie" - to słowa oddające zawodowe credo Remiego (w tej roli gwiazdor francuskiego kina Romain Duris). Reżysera, który nad artystyczne ambicje stawia chęć szybkiego zysku, a od cierpliwego cyzelowania swoich produkcji woli natychmiastowy efekt. Gdy pewnego dnia dostaje zamówienie na nakręcenie filmu o zombie, wydaje się, że nie mogło trafić na nikogo lepszego.

 Problem w tym, że od samego początku nic nie idzie według planu bohatera. Trudne relacje z niewielką ekipą, wśród której prym wiedzie żona Remiego - charakteryzatorka Nadia (Bérénice Bejo), podkręcają jedynie napięcie w trakcie produkcji niskobudżetowego horroru. Uciekający czas i związany z tym stres, rozjeżdżające się artystyczne wizje i typowe dla filmowego planu kłopoty to jednak nic przy tym, że w produkcji najwyraźniej ochotę mają zagrać... prawdziwe zombie. Pewne jest jedno - będzie zabawnie i krwawo! 

W zrealizowanym w gwiazdorskiej obsadzie "Cięciu!" francuski reżyser Michel Hazanavicius bawi się filmowymi gatunkami, łącząc elementy horroru, komedii pomyłek i dramatu. Laureat Oscara za "Artystę" po raz kolejny udowadnia też duży komediowy talent, choć jego film nie stroni także od poważniejszych refleksji związanych z kondycją branży filmowej i relacjami rodzinnymi.     

materiały dystrybutora: Aurora Films Sp. z o.o.

Szukaj opisu