Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

opublikowano:

Znamy wyniki 16. MKS im. Henryka Wieniawskiego!

Zwyciężczynią 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego została pochodząca z Japonii Hina Maeda. II nagrodę zdobył Meruert Karmenova (Kazachstan), trzecią natomiast - Qingzhu Weng (Chiny).

. - grafika artykułu
Hina Maeda, zwyciężczyni 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, fot. materiały organizatorów

Tegoroczne podium laureatów 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego wygląda następująco:

  • I nagroda - Hina Maeda (Japonia)
  • II nagroda - Meruert Karmenova (Kazachstan)
  • III nagroda - Qingzhu Weng (Chiny)

Jury konkursowe przyznało też wyróżnienia:

  • Hana Chang (Japonia/ Singapur / Stany Zjednoczone)
  • Jane Hyeonjin Cho (Korea Południowa)
  • Dayoon You (Korea Południowa)

Laureaci Konkursu wyruszą w trasę koncertową, na którą złoży się 30 koncertów w Polsce i 30 za granicą - łącznie 60 koncertów w dwudziestu krajach na pięciu kontynentach. Jak podają organizatorzy Konkursu, zainteresowanie finalistami sprawia, że lista ta ciągle się wydłuża. W Europie zwycięzca Konkursu wystąpi z orkiestrami w Niemczech, Francji, Czechach, Bułgarii, Czarnogórze, Chorwacji, Słowenii, Estonii, Łotwie i Litwie. Zagości on również w krajach Azji, obu Ameryk i Afryki. Odwiedzi świetne sale w Europie i na świecie, takie jak Salle Gaveau w Paryżu, National Concert Hall w Taipei, Seoul Art Center, Muziekgebouw Eindhoven czy też Akademia Liszta w Budapeszcie.

- Bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy z agencją SONORA music możemy otworzyć nowy rozdział w historii Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Program trasy Laureatów jest imponujący. Mamy nadzieję, że koncerty, które się na nią składają, będą początkiem wielkiej kariery naszych zwycięzców - mówi Karolina Kaźmierczak, Dyrektor 16. Międzynarodowego Konkursu im. H. Wieniawskiego.

Koncerty są nagrodami pozaregulaminowymi 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Program trasy na stronie: konkurs.wieniawski.pl

oprac. red.