Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Finał roku z Lechem Raczakiem

Najlepsze fragmenty z tegorocznych premier i koncert piosenek teatralnych to propozycja grupy Lecha Raczaka na sylwestrową noc.  

.
Fot. materiały Orbis Tertius

Wzorem ubiegłego roku fundacja Orbis Tertius zaprasza na teatralną zabawę sylwestrową, tym razem jednak połączoną z koncertem i prezentacją fragmentów najnowszych spektakli. Obejrzymy m.in. scenę "Wskrzeszenie Łazarza" ze spektaklu "Misterium Buffo" Dario Fo, która wzbudziła po premierze spory entuzjazm wśród widzów i recenzentów. "Janusz Stolarski jako dozorca cmentarny i Małgorzata Walas-Antoniello jako kobieta, która lubi oglądać wskrzeszenia ludzi - to mistrzostwo" - pisał Stefan Drajewski w "Głosie Wielkopolskim".

Ale to nie koniec atrakcji, które czekają na widzów tego wieczoru. W programie znalazła się również niespodzianka teatralna w wykonaniu aktorów Trzeciego Teatru - prapremierowe wykonanie sztuki "Maraton" według scenariusza Lecha Raczaka i Pawła Palcata. Po niej nastanie część muzyczna - odbędzie się koncert z piosenkami teatralnymi w wykonaniu zespołu Targanescu. Zagrają Katarzyna Klebba, Paweł Paluch i Arnold Dąbrowski. Część oficjalną zakończy mini recital Małgorzaty Walas-Antoniello.

Całość rozpocznie się o godz. 22, jednak niecierpliwych widzów organizatorzy zapraszają już od godz. 21. Wstęp kosztuje 150 zł.

ng

  • "A my gramy" - sylwestrowy maraton z Lechem Raczakiem
  • Klub pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8
  • 31.12, od g. 21
  • bilety: 150 zł (w tym poczęstunek)
  • rezerwacja i kontakt - fundacja@orbistertius.pl, tel. 787 525 897