Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

opublikowano:

Premiera płyty Rec.Poznań

W czwartek w Meskalinie czeka nas koncert promujący ukazującą się tego samego dnia płytę "Rec.Poznań". To prezentacja nowej, ambitnej elektronicznej poznańskiej sceny muzycznej.

. - grafika artykułu
Ewa Fabiańska- Jelińska. Fot. mat. organizatorów

Na płycie odnajdziemy nagrania takich wykonawców (w niektórych przypadkach dobrze znanych poznańskiej klubowej publiczności), jak An On Bast, Ewa Fabiańska- Jelińska, Mooryc, Persondire, Snipz, oraz Loki feat. Grzanka. Wszyscy należą do kręgu najciekawszych twórców muzyki współczesnej z Poznania. Część z artystów zaprezentuje się na żywo podczas czwartkowego koncertu.

Wydanie płyty jest efektem działań Stowarzyszenia City Inside Art, a ukazuje się staraniem powiązanej ze stowarzyszeniem niezależnej oficyny Rec.Out, która ma na swoim koncie już kilka wydawnictw.

Jak piszą inspiratorzy i organizatorzy przedsięwzięcia ich ideą jest "oswojenie słuchacza nowoczesnej elektroniki z muzyką klasyczną, jak i amatorów klasyki z brzmieniami: IDM, eperimental, techno czy break beat". To zatem intrygująca w swych założeniach próba łączenia muzycznych światów. Oby udana!
W Meskalinie przed publicznością zaprezentują się: An On Bast, Persondire i Snipz. Własne produkcje trojga artystów oraz interpretacje utworów Wacława z Szamotuł czy Henryka Wieniawskiego wzbogacać będzie swoimi wizualizacjami Mikołaj Szymkowiak - założyciel projektu WJU.

An On Bast jest dobrze znana na scenie eksperymentującej elektroniki. W ostatnim czasie blisko - i ze znakomitymi efektami - współpracuje z trębaczem Maciejem Fortuną. Dokonywała autorskich reinterpretacji kompozycji Strawińskiego czy Chopina, a także (wspólnie z Fortuną) - Pendereckiego. Z kolei Persondire i Snipz są producentami i didżejami, a także założycielami kolektywu City Inside Art.

Tomasz Janas

  • Rec.Poznań - koncert promujący płytę
  • Meskalina (Stary Rynek)
  • 5.12, g. 19
  • bilety: 12 zł (w przedsprzedaży) i 20      zł (w dniu koncertu). W cenie biletu - płyta "Rec.Poznań".