Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Performerka i jazzman

An On Bast i Maciej Fortuna wykreowali nowy gatunek muzyczny -"processingbop". Wystąpią 5 października w Spocie.

An On Bast i Maciej Fortuna wykreowali nowy gatunek muzyczny, fot. materiały organizatorów
An On Bast i Maciej Fortuna wykreowali nowy gatunek muzyczny, fot. materiały organizatorów

"Processingbop" to konglomerat muzyki elektronicznej wykonywanej na żywo (live electronics), jazzowego mainstreamu silnie osadzonego w konwencji post-bopu oraz młodzieńczej inwencji artystów. Utwory duetu to precyzyjne, zaaranżowane kompozycje i nieustanny dialog pomiędzy muzykami. Używanie elektronicznych urządzeń przetwarzania dźwięku zaciera granice wykonawcze pomiędzy instrumentami akustycznymi a elektroniką. An On Bast, nazywana pierwszą damą polskiej elektroniki, jest kompozytorką i performerką.

Ma na koncie 5 albumów i 5 EP-ek oraz wiele klubowych i festiwalowych koncertów w kraju i za granicą. Absolwentka Red Bull Music Academy w Melbourne (2006) oraz laureatka Grolsch Independence Award (2010).

Maciej Fortuna to jeden z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków jazzowych młodego pokolenia. Przez czytelników "Jazz Forum" uznany dwukrotnie za Nową Nadzieję Jazzu (2010, 2011), nominowany do Fryderyka 2011 (kategoria Jazz/Debiut Fonograficzny Roku) za autorską płytę "Lost Keys" zespołu Maciej Fortuna Quartet.

  • An On Bast i Maciej Fortuna
  • 5.10, g. 21
  • Spot (ul. Dolna Wilda 87)